Pēc pavisam neierasta mācību gada ar attālināto mācību procesu un klasesbiedru virtuālu klātbūtni, bez pasākumiem, ekskursijām, bez kopīgas ikdienas un kopā būšanas ir sācies vasaras brīvlaiks. Varbūt tieši tāpēc esam novērtējuši līdzcilvēku – vecāku, skolotāju, draugu - lomu mūsu dzīvē, patiesas cilvēciskās vērtības un emocijas.
Tāpēc 12. klases absolventu izlaidums, kas notika saulainā un karstā 18. jūnija pēcpusdienā, tika piepildīts ar neaprakstāmu emociju gammu – sirsnību, mīlestību, pateicību, gandarījumu.
Visiem jauniešiem novēlam neapstāties pie sasniegtā, būt sirdsgudriem lēmumu pieņemšanā un mērķtiecīgiem to īstenošanā!
Visa mācību gada laikā skolotājas S. Opikovas vadībā notika nodarbības pulciņā „Izstrādājumi no pērlītēm”.
1. pusgadā nodarbības notika klātienē. Attālināto mācību laikā 2. c klases skolēni pētīja skolotājas izsūtītos materiālus un pēc parauga veidoja darbus.
Pulciņa dalībnieki ar aizrautību darināja dažādus izstrādājumus no pērlītēm. Lūk, kāds skaistums iznāca!
Visā pasaulē 22. martā tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena. Šai dienā ikviens tika aicināts pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām.
Arī mūsu skolā latviešu valodas stundās 3. klasēs skolēni runāja par to, ka šī tik pierastā un nepieciešamā dabas bagātība – ūdens, ir jāsargā un jātaupa!
Skatoties pasaku par ūdens lāsi Laiju, skolēni iepazina arī smilšu kino. (https://www.youtube.com/watch?v=v2VbFgqRFZQ) Pēc pasakas noskatīšanās un izpratnes noteikšanas bērni labprāt uzzīmēja mazo ūdens lāsi Laiju.
2021. gada 5. maijā notika Latvijas skolu muzeju konference.
Lai skolas muzejs varētu piedalīties konferencē, bija nepieciešams iesūtīt savu skolu darbības pieredzes stāstus.
Skolas muzeja pedagoģe L. Ivanova un pulciņa vadītāja M. Senčurova sagatavoja prezentāciju „Olaines 2. vidusskolas MUZEJS”, kuras otrajā daļā tika iekļauts pieredzes stāsts par matemātikas stundu muzejā. Mūsu skolas prezentācija bija viena no labākajām, tāpēc skolotājas Latvijas skolu muzeja darbiniekiem dalījās pieredzē ar muzeja veidošanas vēsturi, eksponātiem, tā darbību.
Vizuālās mākslas skolotāja I. Siņicina un mājturības un tehnoloģijas skolotāja K. Boļšedvorova noformēja 5. un 6. klašu skolēnu izstādi. Tās tēma “Transports”. Skolēni tika aicināti no otrreizējiem lietošanas materiāliem izveidot vai uzzīmēt dažāda transporta modeļus. Aktīvākie pusaudži savus darbus izveidoja skolas ekoprogrammas tēmas ietvaros. Abi mācību priekšmeti sekmē skolēnu uzmanības, uztveres, domāšanas attīstību praktiskā un radošā darbībā, kā arī attīsta izzināšanas, iztēles un radošuma spējas apkārtējās vides iepazīšanā. Skolēnu darbos atspoguļojas ideju bagātība un radoša jaunrade.
Liels paldies visiem izstādes dalībniekiem un pedagogiem, kuri motivēja un atbalstīja skolēnus darbu tapšanas procesā!
Tik liela plaša pasaule,
tik spoži saule mirdz,
tik lielā plašā pasaulē
visplašākā ir māmulītes sirds.
Skolēnu parlaments
1990. gada 4. maijs ir nozīmīgs datums Latvijas valsts vēsturē, kad Augstākā padome pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”.
Pirms vairākiem gadiem Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicināja sākt jaunu tradīciju - Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas dienu atzīmēt ar Baltā galdauta svētkiem, kad cilvēki pulcējas pie skaisti klāta svētku galda, radot ciešāku piederību savai pilsētai, novadam un valstij, esot kopā un radot svētku sajūtu sevī un citos.
Olaines 2.vidusskolā par godu 4. maijam tika novadītas tematiskas klašu audzināšanas stundas, veicinot izpratni un stiprinot zināšanas, un cieņu par mūsu vēsturi.
8. un 16.aprīlī Laboratorium.lv birojs piedāvāja 5.a, c, 6.a,b,c un 8.b klašu skolēniem tiešsaistes nodarbību “Zinātnes un mākslas krustpunkti” programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.
Interaktīvā nodarbībā skolēni uzzināja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes.
Par pamatu ņemot Latvijas filmu “Dvēseļu putenis”, tika rādīts, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus. Skolēni uzzināja, kā gatavo mākslīgās asinis, speciālus degošos šķidrumus, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri utt. Tas viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām. Ieskatījās aizkulisēs, lai saprastu, kā rodas īstā māksla.
Skolēnu atsauksmes:
- Uzzināju, kā var izmantot dažādas vielas, kuras var arī iegādāties ikdienā, lai uztaisītu mākslīgas asinis, sniegu.
- Stunda man iepatikās, jo bija neparasta un interesanta. Uzzināju faktus par filmu "Dvēseļu putenis". Interesanti bija uzzināt, kā veido mākslīgas asinis, ka arī līdz šīm brīdim biju pārliecināts, ka filmās izmanto īsto sniegu un filmē ziemā. Arī uzzināju jaunu par grimu, un kā to var izgatavot mājās.
- Uzzināju to, ka specefektus mājas apstākļos īstenībā ir ļoti viegli un elementāri sataisīt, jo nekad nebiju domājusi, ka tas vispār ir iespējams.
- Uzzināju, ka teātris un māksla ir saistīts ar zinātni.
- Filmās, lai imitētu sniegu, izmanto smalki sagrieztu papīru. Lai uztaisītu mākslīgās asinis, izmanto kartupeļu cieti.
- Specefektiem filmas noskaņas radīšanā ir liela nozīme. To kvalitatīvai izpildei nepieciešami zinoši speciālisti, lai rezultāti būtu ticami un droši.
Paldies “Laboratorium” vadošajam pasniedzējam un nodarbības vadītājam Mārtiņam Gulbim par aizraujošo stāstījumu un eksperimentiem!
Lieldienas ir svētki, kurus pavadām kopā ar ģimeni. Ciemos ierodas Lieldienu zaķis ar krāsainām olām un katrai sirsniņai dāvina gaismu un prieku.
Visiem novēlam jautras un pārsteigumu pilnas Lieldienas!
Svētku ieskaņā latviešu valodas skolotājas L.Zvirgzdiņa un V.Šinkarenko novadīja mācību stundas.
Sākumskolas skolēni iepazinās ar Lieldienu tradīcijām, simboliem, zīmēja Lieldienu olas, rakstīja ticējumus par Lieldienām un sacerēja pasakas par Lieldienu zaķi. 7., 8. klašu skolēni minēja mīklas, lasīja izzinošu tekstu par Lieldienu būtību.
Vakar, 25. martā apritēja 72 gadi kopš tās dienas, kad tūkstošiem Latvijas cilvēku varmācīgi tika izsūtīti uz Sibīriju.
Latviešu valodas skolotājas M.Četrone un V.Šinkarenko 7.c, 8.a, 8.b un 8.c klasēs novadīja tiešsaistes mācību stundas, pieminot 1949. gada skarbos notikumus.
Skolēni iepazinās ar Dzintras Gekas dokumentālo filmu “Sibīrijas bērni”, ieklausījās aculiecinieku atmiņās. Stundas beigās pusaudži iedzīvojās tā laika situācijās, skatoties mākslas filmas “Ilgais ceļš kāpās” 6. sēriju. Nobeigumā skolēni izteica savu viedokli par dzirdēto un redzēto.
Šajā vasarā aprit 80 gadi kopš 1941. gada 14. jūnija deportācijas. Godinot izsūtītos un tos, kuri neatgriezās Latvijā, fonds “Sibīrijas bērni” izsludina divus konkursus skolēniem un jauniešiem.
Skolēni tiek aicināti līdz š. g. 10. maijam iesūtīt darbus sacerējumu konkursam “SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949 – TRIMDAS BĒRNI 1944” un zīmējumu konkursam “SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949”.
Konkursos darbus vērtēs trīs vecuma grupās. Katrā grupā pirmo trīs vietu ieguvējus apbalvos ar naudas balvām un diplomiem. Abu konkursu laureātu darbi vai darbu fragmenti tiks publicēti interneta portālos.
Sacerējumu un zīmējumu konkursu nolikumi meklējami fonda “Sibīrijas bērni” mājas lapā.
Saites:
https://sibirijasberni.lv/jaunumi/sacerejumu-konkurss-un-nolikums-lidz-2021-gada-10-maijam/#more-3277
https://sibirijasberni.lv/jaunumi/zimejumu-konkurss-skoleniem-lidz-2021-gada-10-maijam/#more-3275
12. februārī visā Eiropas Savienībā atzīmēja vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu, kuras ietvaros Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) nolasīja 6.a, 6.b un 6.c klases skolēniem lekcijas tiešsaistē, lai veicinātu skolēnu informētību par 112 numuru, uz kuru zvanot iespējams saņemt operatīvo dienestu palīdzību.
VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš uzsver, “ir būtiski atgādināt bērniem un jauniešiem arī par to, kas notiek, ja uz 112 tiek saņemts viltus zvans, kā arī – cik svarīgi ir nekavējoties paziņot par negadījumu, zvanot uz 112, nevis filmēt vai nofotografēt notiekošo”.
Latvijā vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs 112 darbojas 24 gadus (kopš 1997.gada). Piezvanot uz 112, iespējams sasniegt četrus glābšanas dienestus – VUGD, Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Gāzes avārijas dienestu. 112 numurs ir sazvanāms 24 stundas diennaktī un zvans ir bez maksas. 2020.gadā kopumā apstrādāti gandrīz viens miljons ienākošo 112 zvanu!
2021. gada janvārī apritēs 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību. Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās.
Šogad, barikāžu atceres pasākumi notiks klasēs tiešsaistes stundās – klases stundās, vēstures un sociālo zinību stundās. Laikā, kad ir daudz ierobežojumu, lai tiktos klātienē, daudz vairāk paliek brīžu sarunām ģimenēs ar vecākiem un vecvecākiem. Lai veidojas atmiņu ugunskuri katrā ģimenē!
Atminoties notikumus, kuri risinājās pirms 30 gadiem, aicinām skatīties dokumentālās filmas, sižetus interneta vidē, kā arī TV raidījumus.
20. janvārī ieslēdz LTV1 un barikāžu atceres dienā noskaties:
- Tautas cietoksnis. Barikādes 1991. LTV dokumentālā filma.
- Barikādēm 30. 1991.gada barikāžu rekonstrukcija.
- Barikādēm 30. Koncertuzvedums Rīgas Domā.
- Tiešsaistes konference “X stunda. Barikādēm 30”. https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vesture/video-konference-no-lnb-x-stunda-barikadem-30.a388017/
Izzini:
- Barikāžu muzeja tīmekļvietne www.barikades.lv
- Nacionālās enciklopēdijas šķirklis “Latvijas neatkarības atjaunošana”
- Trešās atmodas ilustrētās vēstures vietne Barikadopēdija
- Valsts kancelejas informatīvais materiāls “1991. gada janvāra barikādes un to nozīme Latvijas neatkarības atjaunošanā” (pdf)
- Ziņu portāla lsm.lv sadaļas: “Barikādēm 30”, “Barikāžu laiks”, Pieci 1991. gada barikāžu stāsti
- Tās 1991.gada barikāžu gaišās naktis (lvportals.lv)
- Nedēļa uz naža asmens – barikāžu laiks Rīgā no 13. līdz 20. janvārim (tvnet.lv)
Iesaisties:
- Valsts kancelejas veidotais zināšanu tests par 1991. gada barikādēm
- Aicinām sekot līdzi notikumu norisei Latvijas simtgades mājas lapā https://www.lv100.lv/programma/kalendars/barikadem-30/
Ir sācies jauns gads ar jaunu kalendāru, ar jaunām iecerēm un darāmajiem darbiem. Iecere skolas muzejā iekārtot kalendāru izstādi radās jau sen. Šajā 2021. gadā skolas muzejā ir atvērusies izstāde veltīta dažādiem kalendāriem.
Pirmie drukātie kalendāri daudzviet mājās bija vienīgie laicīga satura izdevumi, kuru popularitāte un nozīme bija saistīta ar kalendāru tematisko daudzveidību un praktisko pielietojamību. Ir vērts zināt, kad un kā radās kalendāri, kādi tie bijuši senatnē un ir tagad, cik svarīgi ir kalendāri un kā tos vieglāk izmantot.
Liels prieks, ka izstādē izdevās atklāt kalendāru plašo daudzveidību. Tie ir gan grāmatu, gan zemkopja, gan baznīcas, gan skolotāja gada kalendāri, gan galda, gan sienas, gan kabatas kalendāri.
Gaidot vienus no skaistākajiem svētkiem gadā – Ziemassvētkus, Olaines 2.vidusskolas administrācija izsaka vislielāko pateicību skolotājiem, tehniskajiem darbiniekiem un skolēnu vecākiem par ieguldīto darbu, sapratni, atsaucību!
Paldies Olaines novada pašvaldībai par sniegto atbalstu šajā sarežģītajā laikā!
Vēlam sirsnīgus, skaistus un prieka pilnus Ziemassvētkus! Aicinām labi pavadīt brīvlaiku, sagaidīt sniegu un jauniem spēkiem tikties 4. janvārī!
Lai miers un saticība valda ikvienā mājā!
“Sargājiet savu valsti, izkopiet to, jo zināt – ja nebūs Latvijas, nebūs arī jūs.” /Jānis Čakste/
Aizvadītajā patriotiskajā nedēļā (no 11. līdz 18. novembrim), kad Latvijā atzīmēja valstij nozīmīgus svētkus, arī mūsu skolā notika svētku pasākumi un aktivitātes. Skolā bija atbilstošs svētku noformējums un jūtama patriotisma veicinoša gaisotne. Lāčplēša diena un Latvijas dzimšanas diena tika akcentēta ikvienā mācību priekšmetā: jautrie starti sporta stundās, pārdomu darbi par dzimteni latviešu valodas stundās, viktorīna 10.-12.kl. skolēniem par Lāčplēša dienas nozīmīgumu.
Kopīgi un individuāli paveiktais atklājas Latvijas tēmai veltītās vizuālo un radošo darbu izstādēs, kas apskatāmas klašu kabinetos, pie klašu telpu durvīm un skolas gaiteņos. Katrs 1.-6. klases skolēns tika aicināts noformēt savu ozollapu – ierakstot tajā novēlējumu Latvijai. Ar ozollapām ir noformēti skolas gaiteņi. Atzīmējot Latvijas republikas proklamēšanas 102.gadadienu, Olaines 2.vidusskolas skolēni sagatavoja arī video apsveikumus Latvijai.
Paldies skolēniem, mācību priekšmetu skolotājiem un klašu audzinātājiem par paveikto darbu!
Karjeras nedēļas ietvaros (26.10 - 30.10.2020.) skolēni klases stundās un mācību priekšmetu stundās saņēma informāciju par dažādiem karjeras izvēles atbalsta veidiem, iespējām meklēt un atrast informāciju par turpmāko izglītību, interesējošām profesijām, augstskolām.
Krāšņi rudens ziedi, smaidi, novēlējumi, svinīgas runas, atkalredzēšanās prieks - tas viss ietilpst kāda jauna darba cēliena sākumā.
Sirsnīgi sveicam skolotājus, skolēnus un viņu vecākus 1. septembrī – Zinību dienā! Lai katra jaunā mācību gada diena sākas ar izzināšanas un jaunatklāsmes prieku, neatlaidību un spēku pārvarēt grūtības ceļā uz zināšanu virsotnēm!
Pārlūkojot vietni, Tu akceptē nepieciešamo sīkfailu lietošanu. Tu vari akceptēt arī citu sīkfailu lietošanu.