Polijā , Rodomsko, no 16.līdz 19.aprīlim norisinājās starptautiskā projekta „"Handbook of Positive European Citizen" dalībnieku ceturtā tikšanās, kurā kopā ar pārstāvjiem no Ungārijas, Lielbritānijas un Polijas piedalījās arī astoņi jaunieši no Olaines, to skaitā četri pārstāvji no Olaines 2.vidusskolas- Natālija Kostigova, Jevgēnijs Naumovs, Viktorija Golubeva un Artjoms Dambergs. Mums bija iespēja dalīties pieredzē, kā arī iegūt jaunu pieredzi dažādās kultūras jomās un jaunu risinājumu meklēšanā. Tēma, par kuru tika diskutēts, - dalība starptautiskajos projektos, pozitīvais un negatīvais, ieguvumi, piedaloties dažādos projektos.
17.aprīlī Radomsko kultūras namā notika svinīgs pasākums, kura laikā Polijas pārstāvji rādīja sagatavoto prezentāciju un filmu par savu veikumu šajā projektā, kā arī tikšanās ar pilsētas mēru. Visi dalībnieki tika sadalīti jauktās grupās, lai varētu iepazīt arī citu valstu pārstāvjus. Te katrs grupas dalībnieks varēja dalīties savā izpratnē par to, ko, viņaprāt, nozīmē dalība šajā projektā. Tad katras valsts pārstāvji prezentēja savu valsti- stāstīja par skolēnu iespēju līdzdarboties skolas un pilsētas dzīvē.
Otrajā dienas daļā mēs apskatījām poļu skolu, tikām informēti par izglītības sistēmu Polijā. Vakarā notika projekta dalībnieku neformāla tikšanās, ļaujot iepazīt citam citu tuvāk.
Nākamajā dienā kultūras namā mums bija iespēja apgūt vienu no poļu nacionālajām dejām. Pēc tam visi dalībnieki devās pastaigā pa pilsētu, vienlaikus veicot dažādus uzdevumus, kas palīdzēja tuvāk iepazīt pilsētu. Par katru uzdevumu varēja iegūt noteiktu punktu skaitu, kas beigās palīdzēja noskaidrot uzvarētāju. Katra komanda ieguva dažādas balvas ar Rodomsko logotipu. Vēlāk devāmies uz Belhatuvu, kur apmeklējām Elektronikas centru.
Šī projekta ietvaros tika veikts apjomīgs darbs, kura rezultāti būs publicēti grāmatā “HandbookofPositiveEuropeanCitizen”. Projekts sniedza ne tikai pozitīvas un neaizmirstamas emocijas, bet arī lielisku iespēju iegūt pieredzi, jaunus draugus, kā arī ļāva uzlabot angļu valodas zināšanas.
Mēs esam ļoti pateicīgi par iespēju piedalīties šajā projektā.
„Comenius” ir veiksmīgs projekts, tā dalībniekiem ir iespēja gūt pieredzi dažādās jomās un veidos. Comenius sniedz iespēju apmeklēt un iepazīt jaunas valstis, cilvēkus, dabu, parkus.
Mums ļoti patika brauciens uz Kipru ar skolotājiem L.Osipovu un M.Senčurovu 16.03.- 23.03.2015. Mēs guvām ļoti daudz jaunu iespaidu!
Atmiņā mums paliks neaizmirstamie mirkļi no piedzīvotā un izjustā. Mums patika Kipra! Ļoti patika nacionālais parks "Akamas": ļoti skaistas ainavas, augsti kalni, brīnišķīga gaišzila jūra. Mēs redzējām un uzzinājām daudz skaistu un retu augu.
Kiprā dzīvo pieklājīgi un uzmanīgi cilvēki, viņi vienmēr saka "paldies" un vienmēr atvainojas. Ģimenes mūs ļoti labi uzņēma, kā savus bērnus. Mēs ēdām garšīgus ēdienus un pavadījām laiku ar ģimenēm. Bija ļoti jautri.
Vizītes beigās mums likās, ka ceļojums bija ļoti īss. Mēs labprāt pagarinātu to vēl uz nedēļu vai divām, tāpēc, ka izjutām baudu no valsts, dabas, cilvēkiem.
Ja tu esi iemīlējis valsti, tad tev gribas palikt tur uz ilgāku laiku. Mēs noteikti Kipru apciemosim vēlreiz!
Igors Budrevičs , Jelizaveta Strogova 8.b.klase, Olaines 2. vidusskola
20. februārī skolas aktu zālē notika Meteņu dienas pasākums. Sākumskolas skolēni kopā ar 7. c klases „ aktieriem” pavadīja ziemu un sauca pavasari. Jautri dzejoļi, dziesmas, atjautīgie tirgotāji un meiteņu stāstījums palīdzēja saprast, kas ir Meteņi. Rotaļās un spēlēs nemanot pagāja laiks. Bet pats jautrākais – garšīgo pankūku ēšana!
Pēc pasākuma zālē visi kopā sadedzinājām Meteņu svētku tradicionālo lelli. Lai aiziet visas nelaimes , sliktās dienas, lai atnāk saule ar gaišām domām!
Dienas beigās notika klašu stundas ar kopīgu tējas dzeršanu un dienas izvērtējumu.
Lūk, tikai dažu skolēnu domas: „ Es biju sajūsmā, kad Pāvels pieteicās galvenās lomas atveidošanai, jo tā bija visgrūtākā”, „ Es iemācījos priecāties par saviem klasesbiedriem”, „Es sapratu, ka varu būt noderīga ne tikai izrādē, bet arī palīgdarbos”, „ Man patika, ka mēs visi kopā uzstājāmies –dziedājām, stāstījām dzejoļus”.
Liels paldies skolēniem par jauko pasākumu un skolotājiem par ieguldīto darbu pasākuma organizēšanā.
7.c klases audzinātāja Velta
30. janvārī Ārlietu ministrijā parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa–Lukaševica kopā ar motociklistiem Mārtiņu Silu un Andžu Ūbeli apbalvoja konkursa „Atklāj man Āfriku” uzvarētājus. 34 skolēni tika apbalvoti par oriģinālākajiem uzdevumiem, kas motociklistiem būs jāpaveic savā moto ekspedīcijā Āfrikas kontinentā.
Apbalvošanas pasākumā M.Sils un A.Ūbelis no biedrības "apPasaule'' iepazīstināja ar ceļojuma maršrutu, kas izstrādāts saskaņā ar skolēnu iesniegtajām idejām. Starp piedāvātajiem uzdevumiem bija izmērīt nogaršot vietējos ēdienus, apmeklēt Maasai cilts kāzas Kenijā, spēlēt vietējos mūzikas instrumentus, noskaidrot Viktorijas ūdenskrituma skaļumu, izpētīt, kuras valstis palīdz risināt Lesoto ūdens deficīta problēmas, apmeklēt ziedu audzētavu Kenijā, kas eksportē ziedus uz Eiropu, un iepazīties ar turienes darba apstākļiem u.c.
Orģinālo ideju autori un konkursa uzvarētāji pārstāvēja no vairākām skolām: Spoģu vidusskolas (Daugavpils novads), Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolas (Krimuldas novads), Stāmerienas pamatskolas (Gulbenes novads), Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Olaines 2. vidusskolas,Nītaures vidusskolas, Kaunatas vidusskolas (Rēzeknes novads).
Parlamentārā sekretāre Z.Kalniņa-Lukaševica izteica atzinību skolēniem, jo, "pateicoties viņu izveidotajam maršrutam, cilvēkiem Latvijā būs iespēja mainīt savus priekšstatus par Āfrikas kontinentu un izprast, cik svarīgi ir sniegt palīdzību mazāk attīstītām valstīm’’. Jāņem vērā, ka 2015.gads ir Eiropas gads attīstībai, kur viens no galvenajiem mērķiem ir informēt sabiedrību par attīstības sadarbības ieguvumiem, nozīmi un dažādiem globālās attīstības aspektiem.
Konkurss „Atklāj man Āfriku” ir biedrības „Moto piedzīvojumu klubs „apPasaule’’ un Ārlietu ministrijas iniciatīva Eiropas gada attīstībai ietvaros. Tā mērķis ir veicināt Latvijas sabiedrības iesaisti un interesi par attīstības sadarbību, kā arī par globālo attīstību, tai skaitā Āfrikas kontinenta progresu un daudzveidību. Kopumā konkursā piedalījās vairāk nekā 100 skolēni no 13 Latvijas skolām.
8. decembrī skolas kokapstrādes pulciņa dalībnieki viesojās Daugmalē pie izcila meistara Rūdolfa Drevinska. R. Drevinska kungs ir galdnieks, kurš ir izveidojis savu personīgo galdniecību. Tur viņš taisa skaistus putnu būrīšus un barotavas. Putnu būrīši ir no bērza stumbriem, bet , lai vieglāk būtu uztaisīt barotavas , Rūdolfa kungs ir izgudrojis speciālu mašīnu. Par šo izgudrojumu viņš ir ieguvis patentu, kurš ļauj tirgoties ar savu ražojumu. Putnu būrīši un barotavas tiek pārdotas arī ārzemēs, piemēram, Vācijā un Amerikā.
Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja ne tikai iepazīties un iegādāties interesantos un savdabīgos ražojumus, bet pašiem mēģināt tos uztaisīt. Ar kādu interesi un enerģiju bērni ķērās pie lietas! Darba beigās iznāca vairākas barotavas, kuras arī paši iegādājās. Atvestās putnu barotavas tiks iekārtas bērzos pie skolas, un varēs vērot putnus gan ziemā, gan vasarā.
Lūk, ko saka paši ekskursijas dalībnieki: „Mums ļoti patika, jo redzējām to, ko agrāk neredzējām.” „Šīs mājiņas ir lieliskas!” „Ekskursija mums visiem patika, jo tas patiešām bija kaut kas jauns un interesants.”
V. Voitenko, V. Reinika, A. Ļebedeva(5.c kl.)
I. Budrevičs(8.bkl.)
Mūsu skolā katru gadu notiek konkurss „Skolēni eksperimentē”. Šogad, tāpat kā iepriekšējā gadā, konkursā jau piedalījās 5.-8. klašu skolēni ar saviem interesantiem un aizraujošiem eksperimentiem. Liels paldies visiem dalībniekiem! Labākos darbus žūrija izvirzīja uz ikgadējo skolas konferenci, kura notiks maijā. Veiksmi eksperimentēšanā!
12. klases skolnieks Aleksejs Murins un 7.c klases skolniece Aleksandra Gluščenko pabeidza darbu pie novada projekta “ Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014 ”.
Projekta laikā jaunieši noorganizēja interesantas spēles „ Rīgas teātri” sākumskolas skolēniem, kā arī novadīja viktorīnu „ Vai jūs zināt un pazīstat Rīgas teātrus?” pamatskolas un vidusskolas skolēniem. Viktorīnas aktīvākie dalībnieki piedalījās ekskursijā pa Rīgu.
No 20.11. līdz 23.12. 2014.g. novada muzejā tika noorganizēta fotoizstāde, ar kuru varēja iepazīties pilsētas iedzīvotāji un viesi.
Projekta organizatori izsaka lielu pateicību 4.b, 7.c , 11. un 12. klases skolēniem, kā arī skolotājiem Jeļenai Alutei, Ludmilai Gavrilovai, Tatjanai Fastovičai, Irinai Siņicinai un Veltai Šinkarenko par palīdzību pasākumu organizēšanā projekta laikā.
Projekta noslēgumā jaunieši piedalījās skolēnu un studentu fotokonkursā „Jauniešu nodarbinātība Eiropas Savienībā”, kuru organizēja Latvijas Republikas saeima. Konkursa uzvarētāju vidū ir arī Aleksandra Gluščenko.
Novēlēsim skolēniem radošu veiksmi un realizēt interesantus projektus!
http://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/22922-noskaidroti-fotokonkursa-par-jauniesu-nodarbinatibu-eiropas-savieniba-uzvaretaji
https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157647555267923/
2014. gada 23. decembrī
Novada projekta vadītāja: sākumskolas skolotāja Nadežda Murina
Mēs, 9.b klases skolēni, piedalāmies projektā «Eiropas pēdas Latvijā», kurā vēlamies parādīt, kā mūsu mazā pilsēta Olaine uzplaukst, kļūst skaistāka un mājīgāka, akcentējot ES dalībvalstu radīto kultūrvēsturisko mantojumu. Mums ļoti iepatikās projekta nolikums, un mēs nolēmām tajā piedalīties.
Šim konkursam ir trīs kārtas. Pirmajā kārtā bija jāatrod savā pilsētā, novadā 10 objekti, ko izveidojuši vai to izveidē piedalījušies ES dalībvalstu pārstāvji jebkurā vēsturiskā periodā līdz mūsu dienām un jānofilmē šie objekti/ vietas, informējot par to nozīmību pilsētā.
Otrajā kārtā komandai bija jāiepazīstina klātesošie un žūrija ar izstrādāto videorullīti, vadot virtuālu ekskursiju «Eiropas pēdas manā pilsētā/ novadā». Vajadzēja piedalīties erudīcijas konkursā par ES institūcijām, tai skaitā par Eiropas Komisiju un Eiropas Parlamentu.
NO 17. novembra līdz 29. novembrim mūsu skolēnu radītais videorullītis piedalās FB www.facebook.com/olaines.2 vidusskola.lv
un draugiem www.draugiem.lv/gallery/?tab=17&search=Eiropas+pēdas+latvijā&i=2#/esmaja/gallery/?pid=375486121 balsojumā, kā arī to izvērtē žūrijas komisija. No skatītāju balsojumiem, žūrijas komisijas vērtējuma un piedalīšanās konkursā tiks iegūti kopīgie punkti, kuri tad ļaus vai neļaus piedalīties trešajā kārtā.
Konkursā piedalās: Jeļizaveta Ulibina, Aleksandra Jegorova, Tatjana Suseja, Valentīns Samsonovs, Semjons Voronovs.
Uz mācību stundu “ Politika un tiesības” 12. klasē tika uzaicināts Olaines domes deputāts Deniss Lebedevs, kurš ar skolēniem pārrunāja dažādus politikas jautājumus par godu Latvijas valsts neatkarības dienas svinēšanai. Skolēni ar lielu interesi klausījās politiķa stāstījumā, kā arī atraktīvākajiem jautātājiem tika garšīgas balvas. Skolēni atzina, ka deputāta viesošanās stundā paplašināja viņu redzesloku. Paldies D.Lebedevam par sadarbību!
24. oktobrī svinīgā ceremonijā Latvijas Universitātes Mazajā aulā tika pasniegtas Vides zinātnes balvas 2014.
Konkurss "Vides zinātnes balva" tika rīkots jau septīto reizi un tā mērķis ir novērtēt zinātnieku, skolotāju, nevalstisko organizāciju devumu vides jautājumu aktualizēšanā un ilgtspējīgas vides izglītības un zinātnes popularizēšanā.
Šogad Vides zinātnes balvas tika pasniegtas četrās nominācijās: "Jaunais vides zinātnieks", "Vides zinību skolotājs", "Vides aktīvistu grupa", "Vides zinātnieks vai augstskolas pedagogs". Kopā nominācijām tika pieteikti 28 pretendenti, kas ir krietni vairāk kā iepriekšējās konkursa rīkošanas reizēs. Tādēļ konkursa žūrijas locekļiem no Latvijas Vides zinātnes un izglītības padomes bija īpaši grūti noteikt trīs labākos katrā nominācijā.
Pieteikumu skaita ziņā visaktīvākā grupa šogad bija nominācijā "Vides aktīvistu grupa". Pateicību par ieguldījumu vides zinātnes un izglītības attīstībā ieguva Olaines 2. vidusskolas 12. klases skolēni - jauniešu projekta "Olaine - tīra pilsēta" autori: Mazens Zibara, Viktorija Bogačova, Margarita Nikolajeva un Aleksejs Murins. 2013. gadā Mazens un Viktorija par šī projekta realizāciju saņēmuši Olaines novada konkursa "Jauniešu gada balvu" nominācijā "Gada jauniešu projekts".
Konkursu "Vides zinātnes balva 2014" organizēja Latvijas Vides zinātnes un izglītības padome sadarbībā ar Latvijas vides zinātnes studentu apvienību. Konkursu atbalstīja Latvijas vides aizsardzības fonds, kā arī laureātu balvu fondu papildināja Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts, Rēzeknes Augstskola un biedrība "Dabas koncertzāle". Konkursa organizatoriskie atbalstītāji - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts.
Neliels ieskats konkursa apbalvošanas ceremonijā pieejams: http://www.olaine.lv/jaunumi/pasniegtas-vides-zinatnes-balvas
Cieņā, Irina Siņicina (Olaines 2.vidusskolas DVMD)
Š.g. 16. līdz 17. oktobrī Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala notika Zaļo tehnoloģiju darbnīcasizstādes "Vide un enerģija 2014" ietvaros (Baltijas lielākais energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju pasākums, kas notiek jau 10 gadu pēc kārtas).
APSVEICAM OLAINES 2.VIDUSSKOLU AR GODPILNI IEGŪTO 2. VIETU ZAĻO TEHNOLOĢIJU DARBNĪCĀS!
Paldies par dalību
Vēlamies Jums pateikt lielu paldies par dalību zaļo tehnoloģiju darbnīcās izstādes "Vide un enerģija" ietvaros, kā arī par atsaucību un aktīvu iesaistīšanos uzdevumu izpildē. Ceram, ka tagad ikviens no Jums zina, kā rodas vējš, kādas krāsas konteinerā jāmet stikls, kā arī esat uzzinājuši daudz ko citu jaunu.
Jau ceturto gadu Biedrība Latvijas Pilsoniskā alianse (ELPA) rīko akciju „Mazais Pilsonis Latvijā 2014”. Akcija notiek laika posmā no 13. līdz 24. oktobrim.
Akcijas ietvaros nevalstisko organizāciju – biedrību pārstāvji dodas uz skolām, lai interaktīvi un saturīgi izglītotu jauniešus par sabiedrības līdzdalību pašvaldības un valsts līmenī, kā arī lai iepazīstinātu ar NVO sektoram saistītiem jautājumiem.
14. oktobrī mūsu skolā viesojās pārstāvji no „Patvēruma Droša māja”. Viņi, izmantojot interaktīvas aktivitātes, aicināja jauniešus padomāt par jautājumiem, kas saistīti ar sabiedrības līdzdalību, veidoja izpratni, kā ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesu pašvaldības un valsts līmenī. Nodarbībās tika diskutēts par tādiem jautājumiem kā: vai „Latvijas jaunieši zina par līdzdalības iespējām pašvaldībā un valsts līmenī”, „Latvijā vajag ieviest jauniešu garantiju”, „Jaunieši var ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesu pašvaldībā un valstī” un citām tēmām, kas saistītas ar aktīvu pilsonisko sabiedrību.
15.septembrī mūsu skolā ieradās poļu skolēnu un skolotāju delegācija no Polijas pilsētas Nova Saržina.
16. septembrī notika tikšanās ar pilsētas mēra vietnieci Intu Purviņu. Purviņas kundze viesiem pastāstīja interesantus faktus par mūsu pilsētu un Olaines novadu.
Mūsu viesi bija patīkami pārsteigti par to, cik liela uzmanība tiek pievērsta jaunatnes kustībai pilsētā. Tā ir Jauniešu diena vasaras pēdējā sestdienā, dažādi bezmaksas pasākumi pilsētas Mežaparkā, stipendijas vidusskolēniem, veloceliņi, stadioni, baseins, iespēja nopelnīt vasaras brīvlaikā.
Tikšanās noslēgumā visi viesi saņēma piemiņas dāvanas: pildspalvas un krūzītes ar logotipu „Olaines novads”, Olaines pilsētas karti un saldumus.
Mēs, Olaines 2. vidusskolas skolēni, kuri uzņem poļu vienaudžus savās ģimenēs, izsakām lielu pateicību Olaines Domei un visiem draudzīgo vizīšu organizatoriem par sniegto iespēju kļūt par šī pasākuma dalībniekiem un par iespēju iegūt jaunus draugus.
Kamēr kāds kārtoja pēdējos skolas darbus, cits plānoja Ziemassvētku mielastu un vēl kāds pētīja debesis, gaidot pirmās sniegpārslas, EJP Latvija aktīvi rosījās divdesmit kilometrus no Rīgas – Olainē.
No 19. līdz 23. decembra Olaines 2. vidusskolā norisinājās Eiropas Jauniešu parlamenta Latvijā 18. reģionālā sesija, kura pulcēja vairāk nekā simts dalībniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Beļģijas, Čehijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Ukrainas, Lielbritānijas, Vācijas, Somijas un Baltkrievijas.
Šī Ziemassvētku noskaņās pavadītā sesija bija garāka, nekā reģionālajām sesijām ierasts. Delegātiem bija dotas veselas četras dienas, lai iepazītu vienam otru, iemācītos veiksmīgi sadarboties un izveidotu rezolūciju par kādu no aktuālajiem tematiem. Kopumā sesijas laikā tika apskatīti astoņi dažādi temati, kas bija saistīti ar Baltijas jūras aizsardzību, dzelzceļa attīstību Eiropā, eiroskepsi, klimata izmaiņām, Ukrainas krīzi, mediju brīvību, minoritāšu valodu izmantojumu un viendzimuma attiecību regulējumu. Sesijas akadēmiskā puse tika papildināta ar unikālu jaunievedumu – diskusiju, kurā tika izstrādāti jauniešu priekšlikumi par to, kā Eiropai jāizskatās 2030. gadā. Ģenerālajā asamblejā šos priekšlikumus pārrunāja visi sesijas dalībnieki un ar balsojuma palīdzību lēma, kuras no vīzijas daļām viņi būtu gatavi kopīgi atbalstīt.
Pateicoties pasākuma galvenajiem organizatoriem Annai Elīnai Vītolai un Mazenam Zibaram, visi dalībnieki pasākumā varēja baudīt Ziemassvētku noskaņu. Tātika iedzīvināta ar vakara pasākumu un īpašu sesijas elementu palīdzību. Piemēram, notika savstarpēja apdāvināšanās, Ģenerālajā asamblejā pārtraukumos tika skandinātasar Ziemassvētku dziesmas u.tml.
Sākot ar pirmo smaidu pie reģistrācijas galda un beidzot ar ilgo darbu, kas ieguldīts brokastu un vakariņu pagatavošanā, organizatori padarīja sesiju siltu un mājīgu, dodot iespēju sesijas dalībniekiem atvērties un labāk saprasties. Pateicoties šim darbam, sesijas dalībnieki varēja patiesi izbaudīt arī sesijas moto – “Success is a journey, not a destination”.
Sesijas prezidenta lomu pildīja Tellus biedrs Arnolds Eizenšmits, kurš bija sapulcējis 15 cilvēku lielu komandu, nodrošinot iespēju delegātiem produktīvi sadarboties savā starpā un attīstīt savas zināšanas par Eiropas līmeņa problēmjautājumiem. Lieliskas fotogrāfijas, video un rakstus veidoja mediju komanda, kuru koordinēja divi aktīvi un enerģijas pilni redaktori – Alekss Koutss (Alex Coates, Lielbritānija) un Tims Bakhauss (Tim Backhaus, Somija). Ar komandas darba galarezultātu – trim video, divām avīzēm un neskaitāmām fotogrāfijām ir iespējams iepazīties KZRS’14 [Facebook lapā].
Sesiju uzmanīgi vēroja arī žūrijas dalībnieki, kuri izvēlējās aptuveni 20 delegātus, kuriem tiks dota iespēja piedalīties Latvijas Nacionālajā konferencē, kas notiks nākamā gada augustā.
Bez atbalstītājiem šī lieliskā sesija nebūtu iespējama pat brīnumainajā Ziemassvētku laikā, tādēļ sesijas organizatori un Tellus saka lielu paldies Olaines novada domei, “Venden”, “OlainFarm”, “Triktāta”, “Fazer”, “Picu Darbnīcai” un “Riga Graduate School of Law”.
Pārlūkojot vietni, Tu akceptē nepieciešamo sīkfailu lietošanu. Tu vari akceptēt arī citu sīkfailu lietošanu.