2018. gada 12. maijā Rīgā notika pirmais fizikas festivāls.
Skolēni varēja iepazīt fizikas aizraujošo dabu, izmēģināt tās praktisko pielietojumu dažādās profesijās un nozarēs – zinātnē, jaunajās tehnoloģijās, enerģētikā, būvniecībā, sportā un pat kulinārijā, iesaistīties un paši veikt eksperimentus.
23.martā, Olaines 1. vidusskolā pirmo reizi tika organizētas telpu orientēšanās sacensības. Sacensības organizēja Olaines Sporta centrs, sadarbībā ar Latvijas orientēšanās federāciju un Olaines 1.vidusskolu. Savus spēkus šajā interesantajā sporta veidā iemēģināja Olaines 1. un Olaines 2. vidusskolas skolēni, kuriem sacensības norisinājās pēc mācību stundām.
Skolēnu orientēšanās sacensībās startēja vairāk nekā 150 skolēni no 1.-12. klasei. Neskatoties uz garo rindu pie reģistrēšanās soliņa, visi gribētāji tika pie orientēšanās kartes un varēja doties meklēt noslēptos punktus. Mazākajiem skolēniem klājās grūtāk, jo izpratne par karti un telpu vēl nav tika labi attīstīta kā lielākajiem. Tomēr, paldies tiem skolotājiem, kas atveda savas klases un bija veikuši nelielu ieskatu un izpēti šajā sporta veidā.
Skolēni, kas ieguva 1.-3. vietu tiks apbalvoti ar medaļām un diplomiem. Balvas tiks nodotas sporta skolotājiem.
Olaines Sporta centrs ar specbalvu sveiks vienu aktīvāko klasi - Olaines 2.vidusskolas 5.c klasi, no kuras kopā startēja 23 skolēni.
1949. gada 25. martā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem PSRS reģioniem. Prom no mājām tika izsūtīti vairāk nekā 42 tūkstoši mierīgo civiliedzīvotāju - 13,5 tūkstoši ģimeņu, kurās bija arī bērni un gados veci cilvēki.
2018. gada 23. martā Olaines dome un novada iedzīvotāji pulcējās pie Olaines piemiņas akmens, lai pieminētu 1949. gada deportācijās cietušos. Pasākumā piedalījās Olaines 2. vidusskolas 4.a, 8.c pārstāvji un 5.c klases skolēni kopā ar klases audzinātāju
Otrdien, 27. februārī, 5.c klases kolektīvs kopā ar sporta skolotāju O. Paradovski un klases audzinātāju V. Šinkarenko piedalījās projekta „ Sporto visa klase” sacensībās Jūrmalas sporta skolas telpās. Sacensībās bija jāparāda sava veiklība 5 dažādās interesantās stafetēs. Iegūta ir ceturtā vieta. Labi, bet varēja būt mazliet labāk. Lai veicas turpmākajās sporta gaitās!
12. februārī Salaspilī norisinājās skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursa I kārta, kas kopā pulcēja ap 100 dalībnieku no 12 dažādām izglītības iestādēm Carnikavas, Ķekavas, Olaines, Ikšķiles un Salaspils novados. Konkurss tika rīkots, lai profesionāli tiktu novērtētas dalībnieku skatuves runas iemaņas, kā arī tiktu apzināts un vērtēts skolēnu teātru veikums, veicinot pieredzes apmaiņu un labās prakses piemēru popularizēšanu.
M. Zālīte, Imants Ziedonis, Ojārs Vācietis, Rainis, Ieva Samauska, Māra Cielēna, Astrida Lindgrēne – tie ir tikai daži no autoriem, kuru darbus dalībnieki bija izvēlējušies skatuves runas konkursam.
Dalībnieku sniegumu vērtēja profesionāļu komanda - režisore un pedagoģe D. Liepniece, aktieris M. Andersons un aktieris, režisors, producents J. Kaijaks. Viņi neskopojās ar ieteikumiem, uzslavām un uzmundrinājuma vārdiem un bija patiesi gandarīti par dalībnieku augsto sagatavotības līmeni.
Uzslavu pelnījuši mūsu skolas labākie skatuves runas pratēji:
I pakāpes laureāti
Vineta Santa Margeviča 12.kl., Aleksandra Gluščenko 10.kl., Aleksandra Ļutaja 5.kl.
II pakāpes ieguvēji
Anastasija Provotorova 1.kl., Marats Francs 3. kl., Andrejs Šohins 9.kl.
Izsakām paldies ikvienam dalībniekam, pedagogam, atbalstītājam, kas turēja īkšķus, lai viss izdotos. Lai izdodas arī turpmāk!
Latviešu valodas (skolām, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmu) valsts 34. olimpiādē piedalījās mūsu skolas 8.a klases skolēns Maksims Piļščikovs. Labāko valsts 13 skolēnu vidū Maksims ieņēma godpilno 2. vietu.
Apsveicam Maksimu ar izcīnīto uzvaru! Liels paldies zēna ģimenei par atbalstu! Paldies pilsētas Domei , skolas vadībai un skolotājiem par atbalstu sagatavošanās laikā!
10. janvārī Skolēnu parlamenta dalībnieki bija sagatavojuši teatralizētu pasākumu “Zelta atslēdziņas noslēpums” ar konkursiem, dziesmām un spēlēm 3. klasu skolēniem. Pasākums veltīts krievu rakstnieka Alekseja Tolstoja 135. gadadienai (1883. gada 10. janvāris - 1945. gada 23. februāris). Rakstījis dažāda žanra darbus, tomēr specializējies zinātniskajā fantastikā un vēsturiskajos romānos, kā arī rakstījis, darbus bērniem. Populārākais no tiem “Zelta atslēdziņa jeb Buratino piedzīvojumi”.
Skolēnu parlamenta aktieri piedāvāja savu versiju par Malvīnes skolu, mazie bērni gatavoja savas zelta atslēdziņas, bet skolas bibliotēkā ir apskatāma izstāde veltīta rakstniekam un viņa pasakas varonim Buratino.
Labdarības akcija „Zvaigzne austrumos” ir veids, kā iepriecināt kara bēgļu bērnus, tāpēc mēs, 12.a klases skolēni, izvēlējāmies tajā piedalīties. Mums liekas, ka tā ir brīnišķīga iespēja izdarīt kaut ko labu un palīdzēt tiem, kuriem šī palīdzība ir nepieciešama.
Tāpēc mēs paņēmām divas kurpju kastes, ielikām tajās vairākas lietas: mīkstās rotaļlietas, higiēnas produktus, kancelejas preces un daudz saldumu. Viena kaste paredzēta zēnam, otra meitenei. Tās skaisti noformējām un apzīmējām ar zaļu un rozā lentītēm.
Mums katram jāatbild uz jautājumu: “ Ja tāda būtu TAVA bērnība, kā TU vēlētos, lai TEV citi palīdzētu? Ja lodes būtu atņēmušas TAVUS draugus... Ja raķetes būtu iznīcinājušas TAVAS mājas... Ja uzbrucēji būtu nogalinājuši TAVUS vecākus... Ja TAVĀ skolā būtu iemitinājušies karavīri...”.
Jā, mēs nevaram izglābt visus un nevaram šiem bērniem atdot pazaudēto bērnību, bet ar vienu piepildītu kurpju kasti VARAM viņu sirsniņās ienest daudz prieka.
Mēs, 12.a klases skolēni, ceram, ka kādā pasaules stūrī divi nevainīgi bērni kļūs drusciņ laimīgāki, saņemot mūsu Ziemassvētku dāvanas.
Starptautiskajā izglītības akcijā „Pasaules lielākā mācību stunda”, kas mudināja izvērtēt ikdienā patērēto pārtiku un mainīt savus paradumus, šogad piedalījās skolotāji no 51 Latvijas izglītības un kultūras iestādes, sagatavojot 111 tematiskos nodarbību plānus un iesaistot vairāk nekā 3000 bērnu un jauniešu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu izzināšanā.
Mūsu skolā „Pasaules lielākajā mācību stundā” iesaistījās 8 skolotāji - I. Ivanova, L. Osipova, S. Hodaka, S. Opikova, I. Macanova, O. Vonoga, J. Alute, V. Šinkarenko.
Stundās skolēni runāja un apsprieda jautājumus, kas saistīti ar globālās izglītības mērķiem un centās ieraudzīt sasaisti starp to izpildi un savu dzīvi, izvērtēt ikdienā patērēto pārtiku un mainīt savus paradumus tā, lai tie sekmētu ilgtspējīgu planētas attīstību.
UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Atzinības raksti par veiksmīgu mācību plānu izstrādi tika piešķirti daudziem Latvijas skolu skolotājiem, tai skaitā arī mūsu skolas skolotājai Irinai Macanovai par nodarbību “Cik maksā šķīvis boršča?”. Tāpat Atzinības rakstu saņēma skolas kolektīvs par veiksmīgu piedalīšanos akcijā. Akcija “Pasaules lielākā mācību stunda” Latvijā norisinājās trešo gadu. Šī gada izglītības akcijas vadmotīvs bija ilgtspējīgs pārtikas patēriņš un veselīgs dzīvesveids, kas saskan ar ANO noteiktajiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko pasaules valstis, tostarp Latvija, apņēmušās sasniegt līdz 2030. gadam.
Mācību gada sākumā saņēmām aicinājumu iesaistīties Vislatvijas kampaņā #LViedvesmo.
#LViedvesmo ir sociāla kampaņa, kas silda Latvijas sirdis ar labiem darbiem un iedvesmojošām personībām. Kampaņas mērķis bija veicināt jauniešos piederības sajūtu valstij un ticību saviem spēkiem, ka Latvija ir iespēju zeme, ja vien mēs paši to vēlamies. Piedalīties šīs kampaņas kādā posmiem kā labo darbu vēstniekiem, tika uzrunāti jau vairāk kā 150 sabiedrībā atpazīstamas personas, kuras veica kādu labu darbu, kas vairoja prieku pašam un lepnumu par mūsu zemi. Putnu būris mežā, dabas sakopšana, palīdzība kādam, kam tas vajadzīgs, — iespēju ir daudz, tik jāklausa savai sirdij!
Kampaņā varēja piedalīties ikviens Latvijas skolu klašu kolektīvs no 6. – 12.klasei, kas pieteica sevi dalībai konkursā laika posmā no 2017. gada 1. – 25. septembrim.
Lai pieteiktu sevi kampaņai bija nepieciešams veikt labo darbu, nofilmēt procesu vai rezultātu un ievietot video YouTube kanālā. Mūsu skolas 8.c klases skolēni kopā ar klases audzinātāju N. Migušu nolēma palīdzēt Olaines dzīvniekiem – bezpajumtniekiem, kā arī Jelgavas veterinārajā klīnikā dzīvojošiem kaķiem un suņiem.
Jūs paši varat to redzēt, noskatoties video https://www.facebook.com/LViedvesmo/?fref=ts
Cik priecīgi un pacilāti bijām, kad uzzinājām, ka mūsu skolas darbs ir ieguvis atzinību un ir visvairāk novērtētais darbs Zemgales novadā!
Sakarā ar šo panākumu pie mums, Olaines 2. vidusskolā, 16. novembrī viesojās kampaņas vadītāja Ilze Bērziņa, pārstāvis no jauno mediju kultūras centra RIXC un labo darbu vēstnieks Zemgales novadā Bruno Bahs. Tikšanās notika ļoti jaukā un atraktīvā gaisotnē. Skolēniem bija iespēja iepazīties un dzirdēt mākslinieka un skolotāja Bruno stāstījumu par saviem labajiem darbiem, par piederību savai Dzimtenei, savai Latvijai.
Bet pats pārsteidzošākais bija tas, ka mūsu skolā kopā ar kampaņas #Iedvesmo vadītājiem viesojās televīzijas kanāla LTV7 žurnāliste un operators, kuri veidoja raidījumu par mūsu skolas skolēnu labajiem darbiem. Sižetu varēja noskatīties LTV7 18. novembrī plkst. 19.00
Lai veicinātu visu Latvijā dzīvojošo tautību bērnu un jauniešu starpkultūru kontaktus un komunikāciju, savas nacionālās identitātes kā Latvijas kopējās kultūru daudzveidības daļas apzināšanos un nozīmi, tika organizēts Latvijas bērnu un jauniešu konkurss – festivāls „Mēs Latvijai 2017”. Konkurss stiprina piederības sajūtu savai valstij un mīlestību pret savu zemi, nodrošinot aktīvu iesaisti Latvijas multikultūru mantojuma saglabāšanā un nākotnes Latvijas veidošanā. Konkursu – festivālu 9. novembrī organizēja biedrība „Sadarbības platforma” un „Jaunatnes kultūras un estētiskās audzināšanas asociācija”.
Uz konkursu devās mūsu skolas divi ansambļi kopā ar mūzikas skolotāju V. Gahajevu. Sākumskolas skolēnu, 1. – 4. klašu ansamblis, izpildīja divas dziesmas: «Пробуждальная песенка» сл. П.Синявского, муз. Н. Пеского un latviešu tautas dziesmu „Maza, maza meitenīte”, bet pamatskolas 5. -9. klašu meiteņu ansamblis - Лирическая русская песня «У зари-то, у зореньки» un latviešu tautas dziesmu „Jūriņ prasa smalku tīklu”.
Par pamatskolas meiteņu skanīgajām balsīm un mazo dziedātāju patīkamo izpildījumu ansambļi saņēma Pateicības rakstus.
Š. g. 8. novembrī mūsu skolas 10. klases vienpadsmit skolēnu piedalījās projektā "Eiropas pēdas Latvijā", kurš tiek realizēts jau ceturto gadu ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu. Jaunieši piedalījās interaktīvā diskusijā. Diskusijā savas domas izteica arī Jelgavas visu vidusskolu skolēni un tehnikuma audzēkņi. Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā pavisam pulcējās 100 jaunieši. Par šo diskusiju īsumā varētu citēt vienas skolnieces atziņu : "Viens cilvēks nevar izmainīt pasauli, tomēr viņš var padarīt to labāku."
Diskusija Jelgavā noslēdzās ar salūtu. Šim jaukajam mirklim gribas pielikt kādas jelgavnieces domas jeb radošās izpausmes rindas....
"Mēs katrs esam kā apostrofs - tikai simbols, kas atgādina, ka esam kaut kas vairāk, kā var redzēt. Es vēlos, lai katrs apzinātos savas vērtības un to neiedomājamo spēku, ietekmi, kuru cilvēki radītu, ja vien mēs kaut nedaudz sadotos rokās. Dariet to, ko mīliet un mīliet to, ko dariet! Un, kad tas atrasts- DZĪVO NOST!"
Tuvāk ar diskusijas gaitu un iepazīties projekta vadītājiem var vietnē
https://www.facebook.com/Eiropas-p%C4%93das-Latvij%C4%81-2017-2018-103536269981243/
9. novembrī Patriotu nedēļas ietvaros 10. klase piedalījās Atvērto durvju pasākumā Ādažu militārajā bāzē. Skolēniem bija iespēja uzzināt par bāzē izvietotajām vienībām, tai skaitā, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupām un to uzdevumiem, tikties ar karavīriem, aplūkot Ādažu bāzē dienošo vienību militāro tehniku un ekipējumu. Nedaudz ielūkojāmies kazarmās, karavīru labklājības kompleksā un kapelā, kas ir pirmā kapela Latvijas bruņotajos spēkos un pat Baltijā.
Piektdien, 3. novembrī "Vidzemes Olimpiskajā centrā" Valmierā tika dots starts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta "Sporto visa klase" jaunajai, ceturtajai sezonai. Atklāšanas pasākumā piedalījās 3. klašu grupu dalībnieki jeb tie, kuri projektā iesaistās pirmo gadu. Mūsu skolā sporto 3.a, 3.b un 3.c klases. Atklāšanas ceremonijā katras klases kapteinis saņēma projekta "Sporto visa klase" karogu, kas simbolizē viņu piederību projektam.
Š. g. 2. novembrī 8.a klases skolēns Maksims Piļščikovs saņēma ielūgumu ierasties LTV, lai piedalītos televīzijas spēlē „Gudrs vēl gudrāks”.
Spēlē piedalās 5.-12. klašu audzēkņi no visas Latvijas. Spēle sastāv no trim atlases spēlēm (pusfināliem) un fināla. Katrā atlases spēlē piedalās 12 skolēni. Katrā atlases spēlē ir 4 kārtas. Pirmajā kārtā izkrīt 4 jaunieši, otrajā - arī 4, trešajā - 2. Spēles finālā piedalās 6 dalībnieki - atlases spēļu ceturto kārtu dalībnieki. Finālā arī ir četras kārtas. Pirmajā kārtā izkrīt viens dalībnieks, otrajā - arī viens, trešajā - divi. Ceturtajā kārtā piedalās 2 dalībnieki, kuri cīnās par galveno balvu. Dalībnieks, kurš iegūst visvairāk punktu fināla ceturtajā kārtā, uzvar spēlē (savā klašu grupā). Pēc spēles standartiem, katram dalībniekam dodas līdzi dalībnieka izvēlēts skolotājs un vismaz 10 līdzjutēji – skolasbiedri – A. Mihailova, D. Mihailovs, M. Ļiņina, S. Ferbers, L. Kromāne, A. Inkina, A. Loseva, E. Julmane, L. Maļčikova, D. Tenis. Mēs visi esam priecīgi, jo MAKSIMS uzvarēja pusfinālā un tāpēc ieguva iespēju piedalīties finālā. Spēles uzvarētājs iegūs galveno balvu - planšetdatoru vai žiroskūteri un dosies uz pieņemšanu pie Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa.
5. decembrī pie mums, uz skolu, atbrauks televīzijas pārstāvji, kuri veidos sižetu par Maksima skolas un personīgo dzīvi: filmēs vienu mācību stundu, intervēs klasesbiedrus un dosies pastaigā pa mūsu skaisto Mežaparku. Pusfināla ierakstu skatieties LTV1 15. decembrī plkst. 19:05
Turēsim īkšķus par MAKSIMU finālspēlē!
2017. gada 23. un 25.oktobrī Olaines 2. vidusskolā projekta «Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai (8.3.2.2/16/I/001)» ietvaros notika nodarbības «Ekspertu skolā», kuras īstenoja LABORATORIUM.LV. Tajās piedalījās 5. un 6. klašu skolēni.
Nodarbībās skolēni daudz eksperimentēja un, balstoties uz savu pieredzi, ieguva jaunas zināšanas un prasmes ķīmijā un fizikā. Atvērtā un pozitīvā gaisotnē aizraujošie eksperimenti radīja piesātinātas emocijas un patiesu interesi par zinātni. Nodarbības radīja bērnos pozitīvus priekšstatus, mīlestību pret zinātni, kā arī ielika stingrus pamatus, uz kuriem iespējams attīstīt savu izpratni par fiziku un ķīmiju gan skolā, gan dzīvē.
Nodarbību saraksts:
Vides skābums un mazgāšanas līdzekļi
Blīvums un blīvuma stabs
Elpošana un gaisa sastāvs
Galvaniskais elements paštaisītā baterijā
Liels paldies organizatoriem par doto iespēju praktiskā veidā pieskarties zinātnei!
Rīgas 3. ģimnāzijas draugu biedrība, sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Rakstnieku savienību un Kārļa fondu, šī gada pavasarī izsludināja literāro konkursu “Margaritas Stārastes tēlu atdzimšana 21. gadsimtā”.
Konkursā piedalījās vairāk nekā 300 bērnu vecumā no 9-13 gadiem ar radošiem darbiem videostāstu, pasaku un eseju formā. Darbu autori pārstāv plašu ģeogrāfiju – gan visus Latvijas novadus, gan arī latviešu skolas Eiropā.
Darbus vērtēja prominenta žūrija: žūrijas priekšsēdētāja, rakstniece Evija Gulbe, Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības katedras vadītājs, profesors Bruno Strautiņš, izdevniecības Zvaigznes ABC Dizaina projektu direktore Inguna Kļava Švanka, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra bibliotekāres Ilze Marga un Sarmīte Galsa, Rīgas 3.ģimnāzijas draugu biedrība valdes loceklis Mārtiņš Biezais.
Konkursā no Olaines 2.vidusskolas piedalījās 6.b klases skolēns Deniss Trusijis ar videorullīti “Margaritas Stārastes grāmatu reklāma”.
25. oktobrī Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā notika Margaritas Stārastes daiļradei veltītā literārā konkursa laureātu apbalvošanas ceremonija, kurā piedalījās labākie no labākajiem, arī Deniss. Seši autori saņēma veicināšanas balvas, trešās vietas ieguvējs saņēma viedpulksteni, otrās vietas ieguvējs saņēma e-grāmatas lasītāju, bet pats labākais, pirmās vietas ieguvējs, Deniss Trusijs balvā ieguva planšeti.
APSVEICAM!
Šajā gadā visā Latvijā notika tradicionālā valsts pārvaldes Atvērto durvju diena. Tās laikā ikvienam interesentam bija iespēja ne tikai iepazīt valsts institūciju ikdienu “no aizkulisēm”, bet arī uzzināt, kas ir sabiedrības līdzdalība un kā kļūt par atbildīgu un aktīvu pilsoni. Atvērto durvju dienā šogad īpašu programmu piedāvāja aptuveni 160 valsts iestādes visā Latvijā, uzņemot vairāk nekā 2200 interesentu.
Mūsu skolas 10. skolēni apmeklēja Ministru kabinetu. Ar darbu MK iepazinās D. Hodaņonoks, A. Minčonoka, A. Afanasjevs.
https://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/37359307062/in/photostream/
11. klases skolēni apmeklēja Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju un Izglītības ministriju. Ārlietu ministrijā viesojās Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, Olaines 2. vidusskolas skolēni ( Jelena Jermoškina , Elina Fedoroviča , Valērija Maleniece) Daugavpils 3. vidusskolas skolēni, Rīgas Valsts tehnikuma un Rīgas Juridiskās augstskolas studenti, kā arī citi interesenti, lai gūtu ieskatu par sabiedrības līdzdalības iespējām ārlietu dienesta darbā. Apmeklētāji uzzināja par Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas pasākumiem ārvalstīs, drošas ceļošanas priekšnosacījumiem, attīstības sadarbības politiku, kā arī varēja piedalīties Latvijas institūta stāstu veidošanā par Latviju.
http://www.iem.gov.lv/lat/foto_un_video_galerija/?gal=39722
Izglītības un zinātnes ministrijā par sabiedrības līdzdalību jautājumus uzdeva un klausījās 11. klases skolēni A. Rihters, J. Grigorjevs, R. Ševčuks, J. Strogova, J. Ņekrilova, M. Tiščenko.
Pēc jauniešu domām Atvērto dienu pasākumu apmeklēšana Valsts pārvaldē ir interesants veids, kā iepazīstināt interesentus ar dažādu ministriju darbību.
Liels paldies par atsaucību un līdzdalību!
Š. g. 4. oktobrī mūsu skolā notika latviešu valodas stundas veltītas latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. dzimšanas dienas atcerei. Stundās piedalījās un aktīvi strādāja 8. klašu skolēni. Stundu metodiskie paņēmieni tika virzīti uz skolēnu patstāvīgu darbību, kas īstenoja jaunāko pieeju mācību vielas apguvē - iemācīties mācoties.
Stundas notika skolas MIC. Kopā ar skolotājām V. Zvirgzdiņu un V. Šinkarenko stundās piedalījās arī skolas bibliotekāre D. Raļļa, kura pastāstīja par E. Veidenbauma darba tulkojumiem igauņu valodā. Tāpat arī dzejolis „Kā gulbji balti padebeši iet…” tika lasīts igauņu valodā.
Lūk, daži skolēnu atzinumi par stundām: „Bija jauki strādāt grupās pēc prezentācijas. Bija interesanti pašiem iegūt informāciju un pēc tam to nodot saviem grupas biedriem. Stāstīt informāciju visiem bija diezgan grūti, bet jauki, jo visi tevi saprata un smaidīja tev. Vienīgais, kas man nepatika, tas, ka bija ļoti maz laika. Lai saprastu un neaizmirstu iegūto informāciju, ir nepieciešams vairāk laika.” „Es gribētu būt tikpat gudrs kā E. Veidenbaums, jo viņš zināja 10 valodas.” „Man ļoti patika stunda, jo mēs strādājām grupās. Mēs rakstījām, lasījām, uzzinājām jaunu informāciju, kuru stāstījām saviem skolēniem. Es gribu iemācīties E. Veidenbauma dzejoļus no galvas.”
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2017” notika 22. septembrī 563 norises vietās un kopā pulcēja pasākuma dalībnieku rekordskaitu – 136 704 dalībniekus no 97 Latvijas novadiem un pilsētām.
Arī mūsu skolas piecu klašu skolēni (3.a, 3.b, 3.c, 4.c un 5.c) kopā ar klašu audzinātājiem un sporta skolotājiem piedalījās Olimpiskajā dienā. “Olimpiskās dienas 2017” devīze šajā gadā ir “Vingro svaigā gaisā!”
Pilsētas sporta darba organizatori, popularizējot Olimpiskos sporta veidus, Olimpiskās idejas un vērtības, noorganizēja orientēšanās sacensības. Olaines 1. vidusskolas un mūsu skolas Sporta klašu skolēni orientējās pilsētas Mežaparkā. Skolēniem kopā ar saviem skolotājiem bija jāatrod 28 kontrolpunkti – tādā veidā iepazīstot savas pilsētas parku. Orientēšanās sacensības kļuva par aktīvu, izzinošu un aizraujošu aktivitāti. Pēc sacensībām skolēni atzīmēja, ka šāda veida sacensībās esot piedalījušies pirmo reizi un viņiem ir ļoti paticis orientēties savā Mežaparkā.
“Olimpiskās dienas 2017” dalībniekiem tika pasniegti SOK 2017.gada sertifikāti, bet viena labākā komanda pašvaldībā saņēma LOK speciālbalvas.
Tā bija lielu piedzīvojumu diena!
Sporta klašu skolotāji
18. septembrī 2.a un 3.b klases devās ekskursijā uz Tērvetes koka pili, lai iepazītos ar pils vēsturi.
Skolēni uzzināja, ka Tērvete ir viens no varenākajiem seno zemgaļu centriem, kas līdz pat 13.gs beigām cīnījās par savu politisko un ekonomisko neatkarību. Lai uzskatāmi parādītu Tērvetes un Zemgales senvēsturi, balstoties uz arheoloģisko pētījumu rezultātiem Tērvetes pilskalnā, tiek būvēta viena no varenākajām XII gs. Latvijas teritorijā bijušām pilīm, kas bagāta ar savu vēsturi. Šobrīd ir uzcelta pils Austrumu daļa, kur iekārtota plaša ekspozīcija par Tērvetes pili un zemgaļu materiālo kultūru. Skolēni pils četros stāvos aplūkoja zemgaļu pilskalnu attēlus un piļu apjomu un izskata versijas, rotas, apģērbus, ieročus, sadzīves priekšmetus, mēbeles. Apskatīja zemgaļu valdnieka Viestarda vaska figūru un iepazinās ar lielāko zobenu izstādi Latvijā.
Trešdien, 13.septembrī klases stundu pirmklasniekiem vadīja Valsts policija un Olaines pašvaldības policijas pārstāvji. Skolēni uzzināja kā sargāt sevi un savas mantas, atgādināja ceļu satiksmes noteikumi, lai pārvietoties mūsu mīļa pilsētā un ne tikai. Arī skolēnu saņēma dāvanas (grāmatas) un konfektes no policijas pārstāvjiem!
Adaptācijas dienu pasākumi 5. klasēs pagāja aizraujoši un interesanti. Otrdien, 5. septembrī, skolēni pulcējās aktu zālē uz kopīgu pēcpusdienu, kurā tuvāk iepazinās ar pārējiem klases kolektīviem.
Ar savu pieredzi dalījās 6. klases skolnieces Darja Zborovska un Jana Morozova, kuras pastāstīja par savām bailēm un sapņiem bijušajā 5. klasē. Meitenes piektklasniekiem sirsnīgi vēlēja labu ceļavēju!
Pārlūkojot vietni, Tu akceptē nepieciešamo sīkfailu lietošanu. Tu vari akceptēt arī citu sīkfailu lietošanu.