Olaines novada pašvaldība 12.maija pēcpusdienā svinīgā pasākumā “Olimpiešu pēcpusdiena” sumināja novada izglītības iestāžu skolēnus, kuri ieguvuši godalgotas vietas mācību priekšmetu olimpiādēs, dažādos interešu izglītības un profesionālās ievirzes konkursos un skatēs, kā arī skolotājus, kuri ieguldījuši lielu darbu, lai skolēni sasniegtu labus rezultātus.
Apbalvošanas pasākumā svinīgi tika sumināti XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kolektīvu vadītāji un pedagogi, kuri, apzinoties Dziesmu un deju svētku tradīcijas nozīmīgumu Latvijas tradīciju saglabāšanā, arī pandēmijas laikā turpināja ar dalībniekiem apgūt repertuāru.
Kopumā tika pasniegti 99 atzinības raksti – 13 Olaines 1.vidusskolas skolēniem, 24 Olaines 2.vidusskolas skolēniem, 11 Olaines Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem, 3 Rīgas Tehniskās universitātes Olaines tehnoloģiju koledžas audzēkņiem, kā arī 48 pedagogiem.
Šajā mācību gadā Olaines novada pašvaldības naudas balva tika piešķirta 6 pedagogiem, kuru izglītojamie ieguvuši laureāta nosaukumu valsts un starptautiska mēroga profesionālās ievirzes un interešu izglītības konkursos un skatēs.
Pasākuma muzikālajās pauzēs uzstājās Olaines mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un noslēgumā visus klātesošos iepriecināja trombonists Vairis Nartišs ar pirmo Latvijā 'stand up' žanra izrādes fragmentiem “Pūt un palaid!”.
Agnese Mīļā, izglītības speciāliste
“Skolā ir noticis noziegums – ir nozagta kāda ļoti vērtīga grāmata, un līdz ar grāmatu ir pazuduši visi skolas dibināšanas un darbības dokumenti, seifa atslēgas un zīmogs. Ja nakts laikā šīs lietas netiks atrastas, tad skola netiks akreditēta…” Šāda leģenda tika sagatavota tradicionālajai Bibliotēkas naktij, kas veltīta skolas 45.gadadienai.
Naktī no 29.aprīļa uz 30.aprīlim skolēni izmeklēja šo neparasto gadījumu, ielūkojoties skolas laboratorijā, piedaloties skolas vēstures viktorīnā, pārvarot dažādu stafešu uzdevumus. Un tikai tad, kad bija izspēlēta interaktīvā spēle, atklājās, ka nekas nav nozagts, tikai vienkārši viss pārlikts citā plauktā.
Bibliotekāre D.Raļļa
Latviešu valodas stundās, izzinot tēmu „Laika apstākļi”, 4. klases skolēni iepazinās ar medicīnas pakalpojumiem, kurus sniedz Veselības centrs vai poliklīnika. Viņi minēja mīklas, pētīja, kādas ir ārstu specialitātes un kādi ir to nosaukumi. Tēmas noslēgumā paši iejutās ārsta un slimnieka lomā.
1. aprīlī ceturto klašu skolēniem bija pazudušas skolas somas.
Iepriekšējā vakarā viņi saņēma šādu vēstuli:
“Ir pazudušas mugursomas. Jums nav, kur salikt mācību grāmatas un mācību piederumus, kuri ir nepieciešami piektdienas stundās. Izdomā un atnāc uz skolu ar tādu lietu, kurā ir salikti visi mācību piederumi!”
Š.g. 1.aprīlī Olaines 2.vidusskolas aktu zālē notika jauniešu fotoprojekta “Ja es būtu grāmata” izstādes atklāšana, kas veltīta skolas 45.gadadienai.
Projekta galvenā iecere – piedāvāt skolēnu versijas par iemīļotāko un populārāko grāmatu saturu, galvenajiem varoņiem, viņu piedzīvojumiem. Katrs stāsts tika fiksēts fotogrāfijā un pārcelts uz lielformāta planšetes. Rezultātā sagatavotas 25 planšetfotogrāfijas.
Projekts tika īstenots pakāpeniski, ilga divarpus gadus piecās kārtās. Projekta pirmo kārtu vadītāji jau ir absolvējuši skolu, bet viņu ieguldījums turpina dzīvot skolas sienās.
Projekts ir pieteikts Latvijas Bibliotekāru biedrības Gada balvai nominācijā „Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2021”.
Mūsu skolas 5.-10.klašu skolēni katru gadu piedalās skolēnu karikatūru zīmējumu konkursā „Pa - smejies!”, kuru organizē Ķekavas novadpētniecības muzejs. Šī gada uzdevums - uzzīmēt karikatūru, šaržu vai komiksu par tēmu: “Melnais kaķis ceļo uz Marsu” par godu karikatūrista Gunāra Bērziņa 95. jubilejai, kurš savās karikatūrās, kā vienu no galvenajiem varoņiem, attēlojis melno kaķi. Konkursam ir nosūtīti 32 zīmējumi. Rezultātus gaidīsim 1.aprīlī.
Skolotāja Irina Siņicina
Š.g. 4.martā 12.klases skolēniem un klases audzinātājai V. Sidorovai tika pasniegti žetoni.
Žetons ir mūsu skolas piederības apliecinājums, kas laika gaitā bijis gan kā piespraude, gan gredzens. Žetonu pasniegšanas ceremonija ir viena no skaistākajām mūsu skolas tradīcijām.
Visgudrākajiem skolēniem tika pasniegtas māla pūces.
No 2022. gada 4. februārī Ķīnas galvaspilsētā tika atklātas 24. ziemas olimpiskās spēles. Tās notika līdz 20. februārim.
Visa pasaule ar interesi sekoja labāko sportistu sasniegumiem. Arī mūsu skolas skolēni sekoja, izzināja un noformēja. Tā radās jauki un interesanti darbi.
Lūk, ko raksta paši pētnieki:
„Pēc šī darba izpildīšanas man bija tāda sajūta, ka es pati būtu piedalījusies olimpiskajās spēlēs,” ”Es sapratu, ka tādā mazā valstī kā Latvijā arī var būt daudz sportistu, ar kuriem varam lepoties”.
Trešo un ceturto klašu skolēni ar interesi piedalās LVA rīkotajā spēlē “XXIV ziemas olimpiskās spēles”!
Kopā ir aizraujošāk! Var atcerēties un iemācīties jaunus sporta veidus, apgūt jaunus vārdus! Mums patīk!
Ir noslēdzies Olaines novada jauniešu fotoprojekts “Ja es būtu grāmata”, kas ilga 2,5 gadus.
Projekta galvenais mērķis: skolas jubilejas svētku programmas ietvaros izveidot krāšņu fotoizstādi – galeriju, kurā tiktu piedāvātas skolēnu versijas par iemīļotākās un populārākās grāmatas saturu, galvenajiem varoņiem, viņu piedzīvojumiem.
Katrs stāsts tika fiksēts fotogrāfijā un pārcelts uz lielformāta planšetes, tādējādi, nododot pilnīgi jaunu vēstījumu vai arī censties līdzīgi attēlot jau laikmetu griežos pārdzīvojušu grāmatu attēlus. Projekta rezultātā ir sagatavotas 25 lielformāta planšetfotogrāfijas, kas gaida izstādes atklāšanu.
Skatīt vairāk sadaļā Bibliotēka.
2021. gadā jauniešiem un viņu mentoriem bija nepieciešama īpaša apņēmība, gribasspēks un spēja pielāgoties, lai mainīgajos un sarežģītajos apstākļos spētu pilnvērtīgi realizēt projektus. Par pagājušajā gadā realizētajiem projektiem apliecinājumus un dāvanu kartes saņēma Olaines 2.vidusskolas projekti:
- Nikoles Mekšas un Anastasijas Terentjevas (vadītāja Daiga Raļļa) projekts “Ja es būtu grāmata (noslēgums)”;
- Veronikas Ščerbakovas (vadītāja Daiga Raļļa) projekts “Ja es būtu grāmata (4.kārta)”;
- Nikoles Mekšas un Anastasijas Terentjevas (vadītāja Ludmila Ivanova) projekts “Vēstures rats”.
Tuvojas Olaines pilsētas dzimšanas diena. Par godu tai skolā tiek vadītas stundas, kurās skolēni iepazīstas ar pilsētas vēsturi, saskata tās attīstību. Stundu noslēgumā tiek veidoti zīmējumi, veltīti Olaines 55. jubilejai. Tā skolas foajē, pateicoties skolotājas I. Siņicinas radošumam un neizsīkstošajai enerģijai, ir izveidota zīmējumu izstāde “ Olainei 55”.
Apsveicam 50. starptautiskā bērnu mākslas konkursa-izstādes "LIDICE 2022" Latvijas kārtas laureātus, mūsu skolas skolēnus un skolotājus!
V. Galeja (8.c), A. Ansberga (9.a), D. Soldatkina (9.a), A. Čerņa (8.a) - skolotāja I. Siņicina
E. Truskovska (8.c), V. Galeja (8.c), J. Voshodovs (8.a), V. Savčenko (8.a), M. Alksnīte (10.a), D. Kohs (9.a), A. Sokols (9.a), V. Antropova (5.c) - skolotāja K. Boļšedvorova
Apsveicam novadu apvienības olimpiāžu uzvarētājus!
Novadu apvienības Krievu valodas valsts 24. olimpiāde:
2. vieta – A.Razguļajevs (9.a) – sk. I.Jemeļjanova
3. vieta – M.Bardova (10.a) – sk. M.Ļiskina
Atzinība – A.Zhydzel (8.c) – sk. L.Gavrilova
Novadu apvienības Bioloģijas 44. olimpiāde:
Atzinība - A.Razguļajevs (9.a) – sk. M.Petkeviča
Novadu apvienības Latviešu valodas 38.olimpiāde (mazākumtautību izglītības programma) 7.-8. klasēm:
1. vieta – V.Trofimova (8.b) – sk. J.Bučinska
Atstāstījums ir viens no efektīvākajiem skolēna atmiņas, domāšanas un runas prasmes attīstīšanas līdzekļiem. Tam ir vairāki svarīgi uzdevumi:
- ar mākslinieciski augstvērtīgu tekstu iedarboties uz skolēna prātu, jūtām, iztēli,
- attīstīt skolēna atmiņu un loģisko domāšanu,
- izkopt skolēna runu, veidot valodas izjūtu…
Lai skolēniem būtu vieglāk atcerēties literārā darba notikumus, secību, tad latviešu valodas stundās tiek izmantota kadrēšanas metode, kad teksts tiek iezīmēts kadros.
Lūk, kas sanāca 8. c klases skolēniem, lasot Baksnorta Trauta darbu „Ivans un roņāda”.
Ziemassvētki ir tumsas un gaismas cīņas laiks. Gaismas ir maz, tās paliks vēl mazāk, bet Ziemassvētkos sāksies jaunais Saules gads. Lai sāktos jaunais Saules gads, vecajam ir jābeidzas. Šo gaismu var sagaidīt, spēlējot dažādas rotaļas. Lai mācību stundas paietu radoši, atraktīvi un nostiprinātu latviešu valodas izrunu, 4. klases skolēni latviešu valodas stundā dziedāja un izdejoja latviešu tautas rotaļas.
Nevieni svētki nenorit bez paaudžu paaudzēs krātām tradīcijām. Arī gada īsākajai dienai un garākajai naktij jeb Ziemassvētkiem vai ziemas saulgriežiem ir savas tradīcijas.
Pirms Ziemassvētkiem pušķoja māju. Rotājumus visbiežāk darināja bērni, ieliekot tajos savu mīlestību un bērna sirds skaidrību. Arī mūsu skolas 4. klašu skolēni veidoja rotājumu savām mājām daudzskaldņa formā, jo šādiem veidojumiem piemita īpaša enerģētika.
Latviešu valodas stundās 2. klašu skolēni izbaudīja Ziemassvētku gaidīšanas prieku, jo skolotājas L.Zvirgzdiņas kabinetu bija apmeklējuši rūķi un atstājuši bērniem labo darbu kalendāru. Katru stundu bērni saņēma rūķu uzdevumu. Bērniem bija jāmācās būt pieklājīgiem, draudzīgiem, stundās sēdēt ar taisnām mugurām, būt izpalīdzīgiem, bērni izgrieza sniegpārsliņas un mācījās rūķu sagatavotu dzejolīti. Svētku gaidīšanas prieks bija redzams katra bērna actiņās.
2. klašu skolēni latviešu valodas stundās pie skolotājas L.Zvirgzdiņas un V.Jupatovas strādāja radoši un no kurpju kastes izgatavoja Gustiņa istabu. Bērni mācījās izmantot dažādus materiālus un kastītes, lai pagatavotu mēbeles, lampu, logus, gleznas. Darbi bija krāsaini un interesanti! Vēlāk katrs bērns pastāstīja par savu izveidoto istabu.
Mūsu pirmsskolas pētnieki ir iesaistījušies projektā "Putnu barošana ziemā".
Lai putni ziemā nenosaltu un dabūtu sev ēdienu, pirmsskolas skolēni kopā ar saviem vecākiem sarūpēja viņiem mājvietu – putnu būrīšus.
Būrīšu izlikšana tuvāk skolai dos iespēju piesaistīt putnus un tos iepazīt.
Paldies skolēniem un viņu vecākiem par darbu, bet skolotājiem par ideju.
14. decembrī Olaines 2.vidusskolā tika novadītas tradicionālās Ziemassvētku stafetes. Šogad skolotājas M. Senčurova un M. Hutornaja stafetes novadīja Olaines peldbaseinā 3.-4. klašu skolēniem.
Galvenais vadmotīvs ir popularizēt peldēšanu kā veselīgu un jautru fizisko nodarbi, kas ir piemērota ikvienam – neatkarīgi no vecuma, dzimuma un fiziskās sagatavotības.
Visiem liels paldies par piedalīšanos!
Ir pienākusi ziema ar sniegiem, ar saliem. Lielie darbi ir padarīti, tāpēc nedēļas beigās pirmsskolas klases, 3. un 4. klašu skolēni latviešu valodas stundas pavadīja sniegotajā skolas pagalmā. Ceļot cietokšņus, mācījās sadarboties, attīstīja prasmi sarunāties latviešu valodā. Cietokšņi tika celti, bet pēc tam notika sniega piku cīņas.
Jāķer sniegs un laiks, kamēr tas ir!
Olaines 2.vidusskolas pedagogi, skolēni un skolēnu vecāki! No visas sirds sveicam jūs Latvijas valsts dzimšanas dienā!
Paldies mūzikas skolotājai Valerijai Koževņikovai, skolas parlamentam un visiem skolēniem, kuri šo dienu padarīja vēl īpašāku un svinīgāku!
11. novembrī Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena, kad pieminam Brīvības cīņās kritušos karavīrus un valsts aizstāvjus, kuri cīnījās par valsts brīvību.
Olaines 2. vidusskolā svētkus sagaidījām, rotājot skolu, skatoties vēsturiskās filmas, pārrunājot to dienu notikumus. Pamatskolas skolēni piedalījās attālinātā Lāčplēša dienai veltītā viktorīnā.
10. novembrī 10. un 12. klases skolēni virtuāli apmeklēja lekciju "Bīstamo vielu pārvadāšana", kuru organizēja Starptautiskā lidosta "Rīga".
Lekcijas laikā skolēni ne tikai iepazina dažādas situācijas bīstamo vielu un priekšmetu pārvadāšanā gan pašiem lidojot, gan nodrošinot drošību lidostā. Tāpat vidusskolēni uzzināja par karjeras iespējām lidostā “Rīga”.
Izsākām lielu paldies lekcijas organizatorei Sanitai Šaiterei un aviodrošības apmācības instruktoram Aleksandram Stoļaršukam.
Jau otro gadu Olimpiskā diena ir pārvērsta par Olimpisko mēnesi. Sporta un veselības veicinošas aktivitātes Olaines 2. vidusskolas sporta skolotāju Marinas Senčurovas un Marijas Hutornajas vadībā tika izvērstas visa mēneša garumā. Sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī sporta skolotāji novadīja Olimpisko dienu atsevišķi katrai klasei sporta stundas laikā. Skolēni ar interesi piedalījās pasākumā. Šogad “Olimpiskais mēnesis 2021” noslēdzās ar iecienīto VisLatvijas rīta vingrojumu. Skolotājas mudināja skolēnus izvingrot vingrošanas kompleksu ar dažādām sportiskām aktivitātēm, radīja ienteresi par kustībām, veselīgu dzīvesveidu un sadarbību.
2021. gada 8. oktobrī 11.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Annu Sidorovu brauca ekskursijā uz LNMM (Latvijas Nacionālo mākslas muzeju). Ekskursijas sākumā, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, bija iespēja piedalīties darbnīcā “Ideju ģenerators: KĀ TOP INSTALĀCIJA?”, kur skolēni izmēģināja savas spējas radošajā procesā, veidojot mākslas instalācijas un diskutējot par to nozīmi. Pēc darbošanās jauniešiem bija iespēja apmeklēt muzeju, pētot piedāvātās izstādes. Pateicoties labam laikam, ekskursijas dalībnieki pastaigājās arī pa Kronvalda parku.
Ar nepacietību gaidām vēl vienu tikšanos ar LNMM!
2021. gada 8. oktobrī 2.b un 3.c klašu skolēni devās ekskursijā uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu. Skolēni iepazinās ar Zoodārzā mītošajiem dzīvniekiem, dzīvnieku sugām, īpašībām, vajadzībām, ēšanas paradumiem, turēšanas apstākļiem. Bērniem ļoti patika tropu māja, kur viņi redzēja krokodilus, bruņurupučus un citus tropiskos dzīvniekus. Šajā dienā laiks bija saulains un silts. Bērni daudz staigāja, fotografējās ar dzīvniekiem. Ekskursija bija ļoti aizraujoša!
6. oktobrī Olaines 2.vidusskolas 1.c klases skolēni devās ekskursijā uz Karameļu darbnīcu Jelgavā, lai atklātu karameļu gatavošanas noslēpumus un baudītu saldu dzīvi. Karameļu ražošanas process ir ļoti interesants! Skolēni uzzināja, no kā veido karameles, kādas krāsas tiek izmantotas ražošanā, kā izskatās roku darbs. Katram skolēnam bija iespēja izveidot savu brīnumaino karameli.
Šajā pašā dienā skolēni apmeklēja arī Latvijas dzelzceļa muzeju, kurš atrodas pavisam netālu no Karameļu darbnīcas. Viņiem bija iespēja sajust transporta līdzekļa vēsturisko elpu un apskatīt muzeja ekspozīciju "DZELZCEĻŠ 20. gs. 20.–30.gados", kuras galvenais varonis ir stacijas dežurants. Viņa pārziņā ir vilcienu kustība, stacijas ikdienas dzīve, pasažieru drošība. Viņa galvenie darba rīki ir dažādas ierīces un pienākumi, kuri precīzi un sīki ir aprakstīti instrukcijās. Pēc skolēnu plaši atvērtajām acīm un smaidiem varēja saprast, ka diena ir pavadīta interesanti!
Viens no skolā iemīļotākajiem ikgadējiem pasākumiem ir jauno vidusskolēnu - 10. klašu iesvētīšana.
Sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī, pasākums netika organizēts klātienē, bet 10.klases skolēni ir sagatavojuši savu vizītkarti.
2021. gada 7. oktobrī 3.a un 3.b klases skolēni kopā ar savām skolotājām N.Murinu un I.Davidoviču brauca ekskursijā pa Vidzemi. Maršruts bija līdz Duntes muižai, kur varēja iepazīties ar baronu Minhauzenu un izpētīt muzeja eksponātus. Skolēniem ļoti patika zīmēšanas stunda brīvā dabā pie Inčupes. Mājupceļā iepazinām Balto kāpu un Saulkrastus. Prieks rodas, iepazīstot savu dzimteni.
2021. gada 30. septembrī, 10.a klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja LNMM interaktīvo radošo darbnīcu “Ideju ģenerators: kā top instalācija?”, kuras mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar modernās, laikmetīgās un konceptuālās mākslas formu – instalāciju – un tās tapšanas procesu. Nodarbības laikā jaunieši attīstīja savas idejas par dotajām tēmām un paši veidoja instalācijas. Skolēni apskatīja pastāvīgo muzeja ekspozīciju un Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Rīgas mākslinieku grupas simtgadei veltītu izstādi.
Biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) pavasarī izsludināja dzejoļu konkursu, kurā ar saviem darbiem aicināja piedalīties 5–15 gadus vecus bērnus un pusaudžus no visas Latvijas.
Konkursam nebija īpašas tēmas. Bija jāvēro, jādomā un jāizsaka vārdos pašiem sevi un pasauli, kas ir ap cilvēkiem. Mūsu skolas trešās, ceturtās un septītās klases skolēni savus vērojumus izteica dzejā.
Labākie darbi tika publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem "Garā pupa 2021", kas iznāca septembrī, Dzejas dienu laikā.
Lepojamies ar mūsu skolēniem, kuru darbi arī tika iekļauti grāmatā. Tie ir – 4.a klases skolniece Katrīna Nikolajeva un 5.b klases skolēns Daniels Mihailovs.
Skolotājs nav tikai tas, kurš pasniedz, stāsta un māca to, kas nepieciešams zinību ieguvē. Skolotājs ir arī ģimene, atbalsts, padomdevējs. Būt skolotājam ir atbildīgs uzdevums – skolotājs palīdz veidot skolēna nākotni.
5. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā skolotāju diena, kas pēc Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) iniciatīvas 1994. gadā tika pasludināta par starptautisku svinamo dienu. Tā ir emocijām pilna diena, kurā skolotāji tiek īpaši sumināti.
Mūsu pedagogus jau no paša rīta gaidīja pārsteigumi. Skolas parlaments skolotāju istabā izveidoja lielu stendu ar zvaigznēm. Katrā (tādu bija vairāk nekā 60) skolēni ierakstīja, kāpēc viņi ciena un mīl savus skolotājus.
11. un 12. klašu skolēni kļuva par skolotājiem un vadīja pirmo stundu.
Dienas beigās skolas darbinieki un pedagogi devās ekskursijā uz Ķiploku paradīzi, kur piedalījās interaktīvā nodarbībā un uzzināja par veselības kvalitāti un kā veicināt organisma drošību.
Sakām paldies visiem skolēniem, vecākiem, kuri palīdzēja šo rudens dienu padarīt īpaši skaistu un svinīgu!
2021.gada 29.septembrī pirmsskolas skolēni apmeklēja Olaines Vēstures un mākslas muzeju, lai iepazītu latviešu tautas seno tradīciju – Miķeļdienu. Nodarbības laikā tika stāstīts, ko nozīmē šī diena, ko drīkst darīt, ko nedrīkst, ticējumi un, protams, mīklas. Skolēniem bija iespēja uztaisīt arī Jumīša zīmi. Skolēniem ļoti patika pasākums.
Olaines vēstures un mākslas muzeja konkurss ’’Uzzīmē savu krūzīti’’ ir noslēdzies! Paldies visiem, kas piedalījās!
Ar prieku paziņojam un apsveicam konkursa uzvarētājus pēc facebook lapas balsojuma:
Logvina Anastasija, Gusevs Nikolajs.
Muzeja žūrija ir izvērtējusi katru iesūtīto attēlu un noteikusi arī žūrijas simpātiju darbus:
Aniskina Jeļizaveta, Jakaterina Pavlova.
Paldies Olaines 2.vidusskolas skolotājai I.Siņicinai par ieguldīto darbu!
Jau 14 gadus mūsu skola piedalās Ekoskolu programmā. Tāpat kā iepriekšējos gados mēs esam strādājuši aktīvi, neatlaidīgi un interesanti. Par šo darbu mums ir piešķirts starptautiskais Zaļais Karogs 2021./2022. mācību gadam. Paldies programmas vadītājiem Olgai Vonogai, Marinai Petkevičai, Tatjanai Zareckai un visam skolas kolektīvam!
Zaļais Karogs ir Ekoskolu programmas simbols. Tas tiek piešķirts skolām, kuras ir parādījušas vislabāko sniegumu, ieviešot Ekoskolu programmas prasības. Tā ir atzīta un prestiža vides kvalitātes zīme, ar ko lepojas skolas visā pasaulē.
Šis mācību gads Olaines 2. vidusskolā iesākās ar adaptācijas dienām visās klasēs. Skolēni pēc ilgāka pārtraukuma (vieni – pēc gandrīz gada, citi – pēc pusgada) atgriezās skolā. Viņiem bija neliels satraukums par sadarbības veidošanos klasēs kolektīvā, vai pieradīs pie skolas režīma, vai spēs regulāri mācīties.
Klašu audzinātāji izplānoja nodarbības četru stundu garumā. Lai darbs būtu interesantāks un sadarbību veicinošs, katrā stundā tika izmantotas dažādas darba metodes.
Ieskatam dažu klašu fotogrāfijas no pirmajām skolas dienām.
XIX Starptautiskais vizuālās mākslas konkurss „Es dzīvoju pie jūras”. Konkursa tēma „Es un jūra”.
Zelta medaļa – Maryna Matsiushenkava (9.a), Skolotāja K.Boļšedvorova
Sudraba medaļa un UNESCO diploms – Elizabete Truskovska (7.c), Skolotāja I.Siņicina
Bronzas medaļa – Veroņika Galeja (7.c), Skolotāja K.Boļšedvorova
Informācija un video:
http://www.jurmala.makslasskola.lv/Juura_2021/REZULTATI_RESULTS_2021.pdf
https://www.facebook.com/JurmalasMakslasskola/videos/766334194051390/
49. Starptautiskā bērnu mākslas izstāde-konkurss „LIDICE 2021” Čehijā
Medaļas - Maryna Matsiushenkova (9.a ), Arina Vlasova (7.a) Skolotāja K.Boļšedvorova
Goda raksti - Alisa Ansberga (8.a), Anastasija Logvina (7.c), Darja Soldatkina (8.a) Skolotāja I.Siņicina
Informācija:
https://www.visc.gov.lv/lv/media/14459/download
https://www.intereses.lv/sveicam-49-starptautiska-bernu-makslas-izstade-konkursa-lidice-2021-laureatus/
https://www.mdvv-lidice.cz/ru/aktualnyj/nagrady/zarubezie/#c-26
Izstāde “Zeme mūsu rokās”
No 2021. gada 16. jūlija līdz 29.augustam Jūrmalas Mākslas skolā apskatāma vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde “Zeme mūsu rokās”. Izstādē apskatāmi 99 Pierīgas reģiona interešu izglītības audzēkņu darbi, kas tapuši XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kontekstā. Uz izstādi darbi atvesti no Siguldas, Salaspils, Baldones, Olaines, Babītes un Jūrmalas. Izstādē piedalījās mūsu skolas skolēni.
“Vēja saktas” – Deniss Nikolajevs (5.c), Anna Marija Ķilkute (5.c), Valērija Silkalna (5.c).
“Izej dabā” – Anastasija Logvina (7.c), “Spēka zīmes dabā” – Alekss Čerņa
Skolotāja I.Siņicina
“Atmiņas par Dziesmusvētkiem” – Maryna Matsiushenkava (9.a), “Kamene” – Artjoms Zaharovs (9.a), Aleksandra Strogova (9.c), “Dabas pēdas” – Elizabete Truskovska (7.c), Veroņika Galeja (7.c), “Zeme” – Maryna Matsiushenkava (9.a), “Ūdens” – Maryna Matsiushenkava (9.a), “Saktas” – Anželika Aleksandrija (9.b), “Dzērvene” – Artjoms Zaharovs (9.a).
Skolotāja K.Boļšedvorova
Informācija un foto: http://www.jurmala.makslasskola.lv/lv/notikumi/izstades_/?doc=745
XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstāde “Radi rotājot” VEF kultūras pilī
Izstādē ”Radi rotājot“ no Olaines 2.vidusskolas piedalījās 5 skolēni ar 3 darbiem:
Viktorija Skrode (7.c), Antoņina Jakovļeva (7.c)- "Dzērveņu karalienes", Darja Soldatkina (7.a) - "Uz ballīti", Anastasija Logvina (6.c), Jekaterina Pavlova (6.c) - "Saules rotas"
Skolotāja I.Siņicina
Informācija un foto: https://jauns.lv/raksts/zinas/453336-foto-vef-kulturas-pili-atklaj-plasu-skolenu-darbu-izstadi
Pārlūkojot vietni, Tu akceptē nepieciešamo sīkfailu lietošanu. Tu vari akceptēt arī citu sīkfailu lietošanu.