20. decembrī tika organizēts tradicionālais pasākums "Zvaigžņu lietus", kurā piedalījās 9.- 12. klašu skolēni un skolotāji. Šogad pasākums bija veltīts Disney tematikai.
Pasākumam bija izgatavotas īpašas dekorācijas, kuras radīja svinīgu atmosfēru. Visi dalībnieki guva pozitīvas emocijas.
Noslēgumā skolēni varēja izdejoties ballē.
Izskanējis Ziemassvētku pasākums un izteiktas pateicības labākajiem skolēniem un klašu priekšnesumiem!
Gaišu un svinīgu Ziemassvētku sajūtu! Lai apņemšanās, saņemšanās un griba būt veiksmīgiem pavada Jaunajā Gadā!
Ziemassvētki Olaines 2.vidusskolā tika gaidīti ar prieku un gaišām domām.
19.decembrī notika Ziemassvētku diskotēka 5.-8.klašu skolēniem.
20.decembrī notika Ziemassvētku eglīte sākumskolas skolēniem. Pasākumā piedalījās arī skolēnu vecāki. Telpu pieskandēja bērnu smiekli un čalas. Uzburt svētku noskaņu palīdzēja jautrās rotaļas, dejas un dziesmas, kas visus iesaistīja jautrā svētku virpulī.
Valsts projekta “Skolas soma” ietvaros Olaines 2.vidusskolas ekopadome 18. decembrī iepazinās ar Ogres novadu.
Sakarā ar ekoprogrammas tēmu „Veselīgs dzīves veids” bija plānots apmeklēt Ogres siera ražotni "SierŠtelle”. Mērķis: iepazīties ar garšīgas, dabīgas un kvalitatīvas Latvijas pārtikas ražotni (bez piedevām un krāsvielām), popularizēt Latvijas vietējo produkciju. "SierŠtelles" sieri ir cēlušies no Ogres peldu kūrorta īpašajām siera receptēm savienojumā ar mūsdienu modernajām tehnoloģijām.
Skolēni uzzināja daudz vērtīga par veselīgajiem piena produktiem un sieru pagatavošanas receptēm. Latvijas simtgades ietvaros kompānija ir diversificējusi savu produktu klāstu. Ekskursijas dalībnieki varēja par to pārliecināties klātienē.
Mūsu skolēni apmeklēja arī Ogres Vēstures un mākslas muzeju. Tā krājumu veido gandrīz 40 tūkstoši dažādu priekšmetu, kas savākti Ogres pilsētas un bijušā Ogres rajona teritorijā un daudzpusīgi atspoguļo Ogres novada kultūrvēsturisko mantojumu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Ogres novads atrodas pie Daugavas krastiem, kas ir noteicis novada vēsturisko, sociāli ekonomisko un kultūras attīstību. Šis aspekts sasaucas ar ekotēmu “Ūdens”, jo muzejā varējām iepazīties ar informāciju par pilsētas veidošanos starp divām upēm – Daugavu un Ogri, vēlāk par Rīgas HES ūdenskrātuves izveidi un tās ietekmi uz Ogri. Savukārt tematiskās izstādes ir veltītas dažādiem vēstures notikumiem un norisēm, bet mākslas izstādēs sevi prezentē Latvijas un Ogres novada mākslinieki: gleznotāji, keramiķi, grafiķi, fotogrāfi un citi radošo profesiju pārstāvji.
Ik gadu Ziemassvētku laiks ir tas brīdis, kad mēs varam kļūt gaišāki, garīgāki un iejūtīgāki pret cilvēkiem, kuri ir mums līdzās.
Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, mūsu skolas visaktīvākie parlamenta un ekopadomes skolēni 16. decembrī apmeklēja Ziemassvētku koncertu Jelgavā “Tev tuvumā”.
14.decembrī 7.klašu skolēni bija organizējuši latviešu valodas stundu "Dzīve kā pasaka". Strādājot pāros, viņi bija izvēlējušies dažādas latviešu tautas pasakas un atstāstīja tās saviem klasesbiedriem, izmantojot teātra elementus. Bieži vienam skolēnam nācās iejusties uzreiz vairākās lomās, un šai problēmai tika radīti vairāki risinājumi - gan pārģērbšanās, gan dažādu atribūtu izmantošana, gan leļļu teātris.
Latviešu valodas un liteatūras skolotāja Jeļena Bučinska.
13. decembrī plkst. 18:00 Olaines Kultūras namā norisinājās konkursa “Jauniešu gada balva” noslēguma pasākums.
Apsveicam mūsu skolēnus!
Gada brīvprātīgais - Jekaterina Larionova
Gada jauniešu projekts- Aleksandras Kašinas projekts “Ielūgums uz Natašas Rostovas balli”
Veicināšanas balva- Darjas Aleksejevas projekts “Sakuras festivāls”
12.decembrī 10. klasē literatūras stunda bija īpaša - tajā notika literārā tiesa par Rūdolfa Blaumaņa noveli „Raudupiete”. Skolēni imitēja tiesas procesu, kurā darbojās apsūdzētais, prokurors, advokāts, tiesnesis, žurnālists, sekretāres un liecinieki, kā jau īstā tiesas procesā. Lai sasniegtu labu rezultātu, bija jāiegulda liels darbs: jāizlasa novele, jāpārdomā jautājumi un atbildes, arī uzvedība tiesas procesa laikā. Skolēni arī bija parūpējušies par sava ārējā izskata atbilstību lomai un ievēroja lietišķo valodas stilu. Jauniešiem patika piedalīties literārajā tiesā, tā bija interesanta pieredze.
Latviešu valodas un literatūras skolotāja Jeļena Bučinska
28.novembrī 10.a klases skolēni bija iejutušies Rūdolfa Blaumaņa noveles "Salna pavasarī" tēlos un prezentēja daiļdarbā izklāstīto situāciju no jauniem skatu punktiem. Skolēni bija izvēlējušies Lienes, Andra, Mālnieka, Vanaga un pat zirga (Andra drauga) lomas, parādīja novelē notiekošo viņu acīm, pieteica problēmas, kuras atklājas daiļdarbā, un piedāvāja savus risinājumus tām. 10.a klases pieeja šim uzdevumam bija visai radoša, tāpēc izdevās gan pamācīties, gan no sirds pasmieties.
Latviešu valodas un literatūras skolotāja Jeļena Bučinska.
Naktī no 30.novembra uz 1.decembri Olaines 2.viduskolā notika tradicionālais Bibliotēkas nakts pasākums “Citāda Latvija”, veltīts Latvijas simtgadei. Projekts īstenots ar Olaines novada pašvaldības atbalstu Olaines novada jauniešu projektu konkursa ietvaros.
Pasākums sākās ar divām paralēlām aktivitātēm. Kā pirmā tika piedāvāta lielā viktorīna “100 jautājumi par Latviju”, kurā bija ietveri jautājumi gan par Latvijas vēsturi, gan mūsdienām, gan par Latvijas ģeogrāfiju, gan dabu. Otra aktivitāte - Latvijā populārākās kūkas – cepumu-biezpiena kūkas gatavošana, ko prot gatavot katra saimniece, un ko skolā mācās gatavot katra meitene.
Pasākuma gaidītākais brīdis bija interaktīvā spēle, ko bija sagatavojuši Skolēnu parlamenta dalībnieki. Skolēnu komandām bija jāizpilda virkne dažādu uzdevumu – jāatmin rēbusi, jāatceras skolas himna, sasietiem jāizspraucas cauri “purva akačiem”, jāatpazīst attēlos redzamās personības, no 100 sviestmaižu irbulīšiem jāizveido Latvijas kontūra, no pieejamajiem materiāliem jādarina Latvijas simboli, piemēram divpunktu mārīte vai ozollapa u.c.
Pēc spēles tika baudīta svētku kūka. Turpinājumā sākās karaokes stunda, kur skolēni dziedāja savas izvēlētās dziesmas latviešu valodā un Latvijas grupu un autoru dziesmas. Vispopulārākās bija Prāta Vētras un Musiqq “Debesis iekrita tevī”, “Tevis dēļ”, “Tu izvēlējies palikt”, ‘Četri krasti”, “Sekundes”, “Silta sirds”, Intaras Busulis ”Я тебя рисую” u.c.
Skolēniem tika piedāvāta arī skolotāju bērnības foto viktorīna, kurā visi piedalījās ar lielu atsaucību. Jāteic, pilnīgi visus skolotājus atpazīt bija grūti, bet bija skolēni, kuri ar to tika galā. Arī paši skolotāji bija sagatavojuši nelielu sveicienu no sava skolas laika.
Skolēniem tika uzdots arī mājas darbs – sagatavot sveicienu Latvijai. Daži radošie darbi bija ļoti pārdomāti un sagatavoti ar pozitīvu attieksmi, tāpēc par to skolēni saņēma diplomus un dāvanas. Diplomus un dāvanas saņēma arī skolēni, kuriem vislabāk veicās viktorīnā “Atpazīsti savu skolotāju!”, aktīvākie karaokes dziedātāji, skolēnu komanda, kura visveiksmīgāk tika galā ar visiem interaktīvās spēles uzdevumiem, un skolēni, kuri ieguldīja laiku, darbu un izdomu pasākuma sagatavošanā un īstenošanā.
28. novembrī 11.klases skolēni noskatījās dokumentālo filmu “Patiesā cena” (The True Cost) – tā stāsta par “ātrās modes” industrijas aizkulisēm un ēnas pusēm.
Šādi pasākumi no 20. līdz 28. novembrim notiek visā Latvijā, tos organizē Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) kopā ar sadarbības partneriem Globālās izglītības nedēļas ietvaros. Ieeja pasākumos ir bezmaksas.
Apģērbu industrija šobrīd ir otrs lielākais piesārņotājs pasaulē, pirmo vietu atstājot naftas industrijai. Apģērbs, kuru iegādājamies mums tik zināmajos “ātrās modes” zīmolu veikalos, lielākoties tiek ražots Bangladešā, Ķīnā un Indijā lētā darba spēka un nesakārtotās vides politikas dēļ. Šajā industrijā tiek nodarbināti arī nepilngadīgi bērni, kuri spiesti strādāt necilvēcīgos apstākļos, bez piekļuves tīram ūdenim, bez izglītības un veselības aprūpes. Ļoti bieži rūpnīcas, kas iesaistītas “ātrās modes” audumu izgatavošanā un šūšanā, nav aprīkotas ar ūdens attīrīšanas iekārtām, tāpēc to notekūdeņi saindē vietējās upes, kuras bieži vien ir vienīgais dzeramā ūdens avots konkrētajā reģionā.
“Arvien vairāk nu jau arī Latvijā runā par atbildīgu apģērbu iegādi un valkāšanu – piemēram, par “kapsulas garderobes” veidošanu, kurā ir kombinējams nepieciešamākais, par apģērbu maiņas akcijām - Brīvbodēm, kurās notiek darbnīcas vecu lietu pārvēršanai jaunās,” stāsta LAPAS direktore Inese Vaivare, “Arī mēs gribam sniegt savu ieguldījumu šajā kustībā. Bet it īpaši mēs gribam uzsvērt, ka būt pieticīgam mūsdienās nozīmē būt atbildīgam. Savukārt būt atbildīgam nozīmē nenozagt sapņus kādam citam cilvēkam, piepildot savējos.”
Filma “Patiesā cena” (The True Cost) parāda modes industrijas ēnas puses, tā uzdod ļoti nepatīkamu un sāpīgu jautājumu: “Kāpēc apģērba cena laika gaitā ir samazinājusies, bet apģērba ražošanas ietekme uz vidi un cilvēku veselību ir pieaugusi?” Filma stāsta par to, kas patiesībā maksā par mūsu apģērbu, lai mēs to varētu iegādāties tik lēti.
Informāciju sagatavoja direktores vietniece audzināšanas darbā A. Borovikova
Mūsu skolēni Aleksandrs Afanasjevs un Vladislavs Glazkins tikās ar prezidentu R. Vējoni!
2018.gada 22.novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un 23. novembrī Rīgas pilī notika VI Latvijas mazākumtautību forums „No integrācijas uz saliedētu sabiedrību”.
Forumu organizēja LR Kultūras ministrija sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju, konsultējoties ar Valsts prezidenta mazākumtautību konsultatīvās padomes un Kultūras ministrijas Mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvju konsultatīvās komitejas locekļiem.
Foruma pirmajā dienā bija lieliska iespēja izteikt savu redzējumu par vairākiem aktuāliem jautājumiem – līdzdalību, paaudžu mijiedarbību, kultūras mantojumu, jauniešu iesaistīšanos, starpkultūru dialogu un vienojošu informatīvo telpu.
Savukārt Foruma otrajā dienā visiem dalībniekiem bija iespēja viesoties pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa Rīgas pilī.
Būt par meiteni, sievieti, vēlāk par māti – sarežģīts uzdevums. Lai to spētu realizēt ir tik daudz jāiemācās un jāsaprot pašai sevi. Priecājamies, ka skolām darbā ar 6. klašu meitenēm palīdz Procter & Gamble speciālisti, realizējot programmu „Starp mums, meitenēm”.
Tās ietvaros 21. novembrī speciāliste A. Purmale tikās ar 6. klašu meitenēm, kuras tika iepazīstinātas ar organismā notiekošajām izmaiņām.
15.novembrī, projekta dienu ietvaros, 5.d klase piedalījās Latvijas simtgadei veltītajā viktorīnā. Projekta dienu laikā, kā arī latviešu valodas un klases stundu ietvaros skolēni bija iepazinušies ar Latvijas simboliem, vēsturi, ģeogrāfiju, valsts svētku svinēšanas tradīcijām, ievērojamākajām vietām un pazīstamajiem politiķiem. Iegūtās zināšanas skolēni izmantoja viktorīnā, ne tikai atbildot uz jautājumiem, bet arī pētot fotogrāfijas un izmantojot Latvijas karti. Paši skolēni uzskata, ka piedalīties šajā pasākumā bija interesanti, tas palīdzēja saliedēt 5.d klases kolektīvu.
Latviešu valodas un literatūras skolotāja Jeļena Bučinska.
Latvijas simtgades koncerts tika veidots kā apsveikums dažādu paaudžu cilvēkiem . Tas rosināja mūs visus meklēt atbildi uz jautājumu – ko man nozīmē Latvija. Latvija - tie esam mēs, cilvēki, kuri veido, pārveido un pilnveido Latviju, bagātinot sevi un daudzveidojot mūsu valsti.
Lai Latvijā un mūsu skolā roku rokā iet ticība, cerība, mīlestība, gudrība, taisnība un drosme!
Sveicam Latvijas dzimšanas dienā!
Sakarā ar 11. novembri – datumu, kad tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji, Olaines 2. vidusskolas 11.a klases skolēni piedalījās mācību ekskursijā uz Jūrmalas pilsētu, lai iepazītos ar Latvijas armijas kauju vietām pret Pāvela Bermonta karaspēku 1919. gada oktobrī - novembrī. Vispirms audzēkņi iepazinās ar informāciju par karadarbības norisi Jūrmalā un pēc tam centās noteikt precīzas kauju atrašanās vietas. Ņemot vērā, ka Latvijas Neatkarības kara norise Jūrmalā līdz šim tikusi pētīta daudz mazāk, nekā notikumi Rīgā, katrs ekskursijas brīdis skolēniem bija kā jaunatklājums. Kauju izpēte izvērsās par ļoti interesantu pasākumu, kurā skolēni guva plašākas zināšanas gan par Bermontiādi, gan Latvijas Brīvības cīņām kopumā.
Vēstures, filozofijas, politikas un tiesību skolotājs Oskars Krīgers.
Olaines 2.vidusskolas 11. a klases skolēni oktobrī un novembrī iejutās Raiņa un Aspazijas personības un daiļrades pētnieku lomā un, pētot un salīdzinot dažādus informācijas avotus, sagatavoja ļoti aizraujošas prezentācijas, tādējādi iegūstot zināšanas par abu dzejnieku personību un daiļradi un vienlaikus pilnveidojot prasmi kritiski izvērtēt izlasīto.
Skolēni veica preses izpēti, lasot rakstus, kas veltīti abu dzejnieku dažādiem personības un daiļrades aspektiem, meklēja informāciju mājas lapā www. satori.lv, kā arī iepazinās ar Raiņa un Aspazijas virtuālo muzeju Lugāno, lasīja Raiņa un Aspazijas saraksti, kas iekļauta UNESCO starptautiskajā mantojumā, veica Latvijas teātru repertuāra apskatu, noskaidrojot, kādi dzejnieku darbi tiek un ir tikuši iestudēti Latvijas teātros, pētīja viņu devumu politikā.
Jāatzīmē, ka diskusija izvērtās spraiga un interesanta, skolēni izteica savu viedokli par dažādiem jautājumiem- kāda ir sievietes un vīrieša loma sabiedrībā un laulībā,kādas ir sabiedrības un indivīda attiecības, vai ir iespējama mīlestība mūža garumā utt.
Latviešu valodas un literatūras skolotāja Inga Ivanova
7. novembrī Olaines 2. vidusskolā viesojās Study Start pārstāvji ar lekciju par studiju iespējām Dānijā.
12. un 9. klašu skolēni uzzināja, ka katru gadu uz Dāniju dodas studēt vairāk nekā 10 tūkstoši studentu no dažādām pasaules valstīm, lai izmantotu Dānijas piedāvāto iespēju studēt bez maksas un iegūt kvalitatīvu, mūsdienīgu un darba tirgū konkurētspējīgu augstāko izglītību.
2.novembrī Olaines 2.vidusskolā notika īsta balle - literāri muzikāls sarīkojums, veltīts krievu rakstnieka Ļeva Tolstoja (1828.-1910.) 190.gadadienai un pasaules slavu ieguvušajam romānam “Karš un miers” (1867).
Pasākums “Ielūgums uz Natašas Rostovas balli” ir Olaines jauniešu projekts, ko atbalstīja Olaines novada pašvaldība, tāpēc pasākums izdevās ļoti krāšņs – ar greznām lustrām, neatkārtojamām ziedu kompozīcijām, ko veidoja floristikas pulciņa skolotāja D.Andronova, sniegbaltiem galdiem un krēsliem, sudraba svečturiem, košiem tērpiem, polonēzi un valšu mūziku.
Pasākumu saturisko daļu nodrošināja skolēni ar literāri precīziem inscenējumiem, atklājot romāna varones Natašas Rostovas mīlas līniju un kara stratēģiju, ko demonstrēja Napoleons un Kutuzovs pie šaha galda.
Emocionāli piesātinātākais brīdis bija Pjera Bezuhova sarunā ar Anatolu Kuraginu, bet par mūžam aktuālo tēmu – dzīves jēgu – pavisam nopietni diskutēja Andrejs Balkonskis un Pjers Bezuhovs. Visu scēnu uzskatāmākai vizualizācijai tika izmantoti fragmenti no dažādu formātu darbiem, veltītiem gan rakstniekam, gan romānam.
Savukārt, pedagogi pasākumu papildināja ar izzinošam prezentācijām par romāna varoņiem un viņu prototipiem, romāna “Karš un miers’ citiem formātiem un noslēgumā tika atklāta arī kāda intriga – rakstnieks jau sirmā vecumā aizbēga no mājām, dodoties ceļā ar vilcienu, saslima un nomira kādas dzelzceļa stacijas priekšnieka mājās. Šis priekšnieks bija latvietis Ivans Ivanovičs Ozoliņš. Jāteic, ka gandrīz katrā prezentācijā bija atspoguļota romāna, laikmeta vai aktivitātes saistība ar Latviju.
Jāteic, ka visa pasākuma garumā, zālē atradās arī pats Ļevs Nikolajevičs Tolstojs un rakstīja, radīja un sekoja līdzi saviem varoņiem.
Paldies visiem skolēniem un pedagogiem projekta īstenošanas darbā!
Informāciju sagatavoja Daiga Raļļa
Olaines 2.vidusskolas bibliotekāre
Trešdien, 31.oktobrī “Arēnā Rīga” pulcējās gandrīz 7000 Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētās programmas “Sporto visa klase” dalībnieku, lai grandiozā atklāšanas ceremonijā dotu svinīgu startu programmas 5. sezonai. Programma “Sporto visa klase” četru gadu laikā ir ļoti strauji attīstījusies un uzsākot piekto sezonu, programmā piedalīsies un piecas reizes nedēļā sporta stundas aizvadīs nu jau gandrīz 8000 bērnu no visiem Latvijas reģioniem.
Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš savā uzrunā bērniem novēlēja būt vienotiem un darboties komandā.
“Programma “Sporto visa klase” ir unikāla ar savu pozitīvo iedarbību uz bērnu vispusīgu attīstību un personības veidošanos”, atklāšanas pasākumā teica LOK ģenerālsekretārs un programmas idejas autors Žoržs Tikmers. “Aktualizējot jautājumu par bērnu veselību un fizisko sagatavotību, aizvadītājos četros mācību gados programma ir pierādījusi, ka papildus sporta stundas nepalielina noslodzi, bet uzlabo bērnu veselību, pilnveido viņu spējas strādāt komandā un veikt ikdienas uzdevumus.”
Pierastā apkārtējā vide, kurā mēs dzīvojam, mums šķiet droša - it īpaši mājas. Bet neuzmanīga rīcība var novest pie negadījumiem un traumām pat mājās. Lai sevi pasargātu, ir svarīgi zināt, kas un kur ir potenciāli bīstams mums apkārt. “Laboratorium” piedāvāja mūsu 5., 6. klašu skolēniem aizraujošas fizikas un ķīmijas apmācības.
Viens no skolā iemīļotajiem ikgadējiem pasākumiem ir jauno vidusskolēnu - 10. klašu iesvētīšana.
Iesvētīšanas pasākumā piedalījās 11. klases komanda, 12. klašu veterāni un skolas parlaments, kuri iesvētīja 10.a klases skolēnus, liekot tiem izturēt dažādus pārbaudījumus.
18.oktobrī 7.klases skolēniem latviešu valodas stundās norisinājās diskusija par tematu "Jaunietis, kam nav vaļasprieka, ir garlaicīgs citiem". Skolēni bija izvirzījuši jautājumus, kurus vēlējās apspriest šī temata ietvaros, sagatavoja argumentētas atbildes un tad piedalījās kopīgā apspriešanā, ievērojot diskusijas nosacījumus. Izvērtējot noritējušo diskusiju, skolēni atzīst, ka tā bija veiksmīga, jo jautājumi bija aktuāli, daži arī strīdīgi, apspriest tos bija interesanti.
16.oktobrī jau piekto gadu pēc kārtas sadarbībā ar SIA “Aspired” notika Tehniskās jaunrades diena. Abu skolu 7.klašu skolēni Olaines 1.vidusskolas telpās tika aicināti piedalīties tehniski radošajās darbnīcās.
Darbnīcā “Krāsu zinātne” skolēni veica vairākus eksperimentus, ar kuru palīdzību centās noskaidrot, kas ir krāsu hromatogrāfija un kā tā veicama, noteica pH līmeni dažādām vielām, kā arī pētīja vielu sajaukšanās procesu un krāsu sprādzienu.
Radošajā darbnīcā “Domino efekts” tika apspēlēts Rūba Goldberga mašīnas princips – kaut ko pavisam vienkāršu izdarīt pēc iespējas sarežģītāk, izmantojot spēku un inerci.
Bet darbnīcā “Vēja ģeneratori” dalībniekiem pašiem bija iespēja izgatavot unikālus vēja ģeneratora spārnus un izmēģināt tos īsta vēja apstākļos.
Aktīva piedalīšanās darbnīcās rosināja interesi par fiziku un ķīmiju, un skolēni atzina, ka apgūt jaunas zināšanas šādā veidā ir ļoti interesanti.
Visiem 1. klašu skolēniem un viņu skolotājiem bija iespēja piedalīties interaktīvā un izglītojošā nodarbībā, kurā tika veikti eksperimenti ar ūdeni, uguni un dažādām vielām.
Aizraujošā veidā skolēni iepazina nelielu daļu no dabaszinātnēm un nodarbības beigās atzina, ka nākotnē vēlas tās apgūt ar prieku.
Ceturtdien, 11.otkobrī, kopā ar latviešu valodas skolotājiem A. Borovikovu un M. Četroni, 5.c klase izgāja vēstures izziņas maršrutu.
Maršruts atrodas teritorijā, kuras apkārtnē Pirmā pasaules kara laikā atradusies krievu armijas aizsardzības līnija.
Šajā objektā skolēni apskatīja jaunuzceltu autentisko blindāžu (krievu armijas aizsardzības būvi), kura izbūvēta tās oriģinālajā atrašanās vietā, šaujamtorņa fragmentu un piemiņas vietu Brīvības cīņu un Pirmā pasaules kara varoņiem. Maršrutā skolēni uzzināja interesantus faktus par šo laika posmu un tā notikumiem.
Skolotājs nav tikai tas, kurš pasniedz, stāsta un māca to, kas nepieciešams zinību ieguvē. Skolotājs ir arī ģimene, atbalsts, padomdevējs. Būt skolotājam ir atbildīgs uzdevums – skolotājs palīdz veidot skolēna nākotni.
5. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā skolotāju diena, kas pēc Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) iniciatīvas 1994. gadā tika pasludināta par starptautisku svinamo dienu. Tā ir emocijām pilna diena, kurā skolotāji tiek īpaši sumināti.
Mūsu pedagogus jau no paša rīta gaidīja pārsteigumi. Skolas parlaments skolotāju istabā izveidoja lielu plakātu ar mazām sirsniņām. Katrā sirsniņā (tādu bija daudz, vairāk nekā 100) skolēni uzrakstīja, kāpēc viņi ciena un mīl savus skolotājus.
11. un 12. klašu skolēni kļuva par skolotājiem un vadīja pirmo stundu.
Dienas beigās notika svētku koncerts skolotājiem – ar savām dziesmām skolotājus pārsteidza Viktors Kozlitins.
Bet galvenais pārsteigums skolotājus gaidīja pēc koncerta. Parlamenta dalībnieki nofilmēja video par mūsu skolas pedagogiem!
Gribu izteikt pateicību visiem skolēniem, kas palīdzēja padarīt šo dienu īpaši skaistu un svinīgu!
Direktores vietniece audzināšanas darbā Alisa Borovikova
Valsts projekta “Latvijas skolas soma” pamudināti, pirmo reizi skolas vēsturē visi (jā, kopā 750!) Olaines 2.vidusskolas skolotāji un skolēni 3.oktobrī kopā devās uz Gaujas nacionālo parku Siguldā.
Kāpēc mēs izvēlējamiem tieši šo vietu?
Sigulda ir viena no skaistākajām pilsētām Latvijā. Tā gadsimtiem vilinājusi ceļotājus no visas pasaules pašu acīm pieredzēt skatu pāri senlejai, no kā aizraujas elpa, un atklāt daudzos unikālos objektus Siguldā un tās tuvākajā apkārtnē.
Mūsu mācīšanās uzdevumi:
- rosināt ikvienu būt aktīvam simtgades svētku veidotājam un veidot Latvijas valsts simtgadi tuvu un saprotamu katram, kas jūtas piederīgs Latvijai;
- cildināt Latvijas dabas skaistumu un kultūru daudzveidību;
- motivēt skolēnus ievērot uzvedības normas sabiedriskās vietās un ekskursijas laikā;
- stiprināt skolēnu patriotisma izjūtu, kultūras identitātes un valstiskās apziņas veidošanos.
Kā mēs visu organizējām?
Mūsu ģeogrāfijas skolotāja Tatjana Zarecka palīdzēja katrai klašu grupai izveidot savu unikālo maršrutu un sagatavot informāciju par apskates objektiem Siguldā.
Sagatavošanās procesā Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs atbildēja uz dažādajiem mūsu sagatavotajiem jautājumiem.
Mums izdevās!
Mēs visi kopā devāmies uz Svētku laukumu, lai kopīgi nofotografētos. Pēc tam katra klase devās savā aizraujošajā ceļojumā. Mēs apmeklējām Gūtmaņa alu, bobsleja trasi, Raiņa parku, Dainu kalnu, Livonijas ordeņa Siguldas pili un citus interesantus objektus.
Kopīgs pasākums mums parādīja, ka Gaujas nacionālais parks Siguldā ir īstā vieta, kur baudīt dabu, skaistus skatus un cilvēku veidotus objektus! Mēs noteikti organizēsim tādus pasākumus vēl!
19.septembrī 5.b un 5.d klases skolēni bija ekskursijā Lielvārdē. Tur viņi apmeklēja senlatviešu Uldevena pili, kas ir rekonstrukcija, kurai par pamatu ņemti arheoloģisko izrakumu materiāli no dažādām Latvijas vietām.
Skolēni tika iepazīstināti ar pils tapšanas vēsturi un uzbūves īpatnībām, ar senlatviešu sadzīves īpatnībām. Bija arī iespēja pašiem izpētīt pils teritoriju un ēkas.
2018.gada 13.septembrī Olaines Sporta namā notika ikgadējs saliedēšanās pasākums Olaines 1.vidusskolas un Olaines 2.vidusskolas 10.klašu skolēniem. Pasākumu organizēja Olaines pašvaldības Izglītības un kultūras nodaļa un novadīja biedrības "Piedzīvojuma Gars" pārstāvji, kuri 4 stundu garumā palīdzēja "lauzt ledu". Pasākuma laikā 10.klašu skolēni iepazina viens otru, attīstīja komandas sadarbības iemaņas un parūpējās par āķīgiem uzdevumiem.
Trešdien, 12.septembrī, pie mums viesojās Valsts policijas un Olaines pašvaldības policijas pārstāvji ar lekciju "Kriminālā un administratīvā atbildība".
Šādu pasākumu mērķis ir sekmēt skolēnu izpratni par Latvijas policijas darbību, veicināt sociāli aktīvas un izglītotas personības veidošanos, attīstīt un pilnveidot skolēnu izpratni par demokrātisku sabiedrību, cilvēktiesību pamatprincipiem un drošību sabiedrībā.
Pārlūkojot vietni, Tu akceptē nepieciešamo sīkfailu lietošanu. Tu vari akceptēt arī citu sīkfailu lietošanu.